Ahmet Özer eserleri ile anılıyor

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde seçim yaklaştıkça heyecan artıyor. Dursunbey Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ayrı ayrı demeçler vererek, Dursunbey ilçesinden bir kişinin Balıkesir Milletvekili olmasının öneminde birleştiler. Tüm Başkanlar Dursunbey ilçesinin AKP’nin kalesi konumunda olduğunu vurgulayarak, Aday sıralamasında Dursunbey’e bir kontenjan verilmesi taraftarı olduklarını söylediler. (Kaynak: 6 Mart 2011 Balıkesir Politika Gazetesi. Haberin linki de mevcut)

HİÇ KİMSE KUSURA BAKMASIN, HİÇ KİMSE KIZMASIN…
DARILAN, KIZAN OLURSA DA PAŞA KEYİFLERİ BİLİR!
DURSUNBEY’DEKİ STK’LARI (DURSUNBEY ADINA) ELEŞTİRMEK HAKKIMIZ…
ÇALIŞMIYORSUNUZ… ÜRETMİYORSUNUZ…

Dursunbey’de STK temsilcisi olmak dünyanın en kolay işidir. Takarsın rozeti, yemeklere gidersin, protokollerde yerini alır, en önde oturursun. Siyaset olunca “memleket adına” deyip beyanatlar verirsin, fotoğraflar çektirirsin. Ama verdiğiniz beyanatları da kimse takmaz, kimse ciddiye almaz (Bakınız: 2011 milletvekili genel seçimleri Dursunbey seçim sonuçları) Tüm bunlara ilave olarak eleştirildikleri zaman da “Bizim arkamızda şu kadar üye gücü var” diyerek sırtlarını üyelere dayarlar…

Dursunbey’deki tüm STK temsilcileri sevdiğimiz, saygı duyduğumuz değerli şahsiyetler. Hepsi dostumuz, arkadaşımız. Çoğu ile beraber yedik, beraber içtik… Amacımız onları kırmak veya yermek değildir. Amacımız üzüm yemektir.

Dursunbey’in en kıdemli ve en deneyimli gazetecisi olarak “Dursunbey adına” babamız da olsa eleştirmeye devam edeceğiz. Çünkü Dursunbey hak ettiklerini almalı, 2023 hedeflerinden geri kalmamalıdır. Hedefleri olmayan bir ilçede siz STK’nın feriştahı olsanız, bizce hiçbir anlamı yoktur.

Çalışalım, üretelim… Göçü durduralım, işsizliği yok edelim… Türkiye sıralamasında 800 ilçe içinde 650.ci, Balıkesir genelinde 15.ci sırada bulunan Dursunbey’i bir yerlere taşıyalım. Soma’da şu kadar Dursunbey’li, Bandırma’da şu kadar Dursunbey’li var diye övünmeyelim. Unutmayın ki aç fare ambarı mutlaka deler.

Sürçi lisan ettikse affola…

(Ahmet Erdoğan özel haberi)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.