AKP Dursunbey ilçe kongresi tek liste ve tek aday ile yapıldı

dursubey kongre akp

AK Parti Dursunbey ilçe kongresi 7 Kasım Cuma günü Kültür Merkezinde yapıldı. Vatandaş olarak katıldığımız ve izlediğimiz kongre saat 11.05’de başladı, 12.05’te sona erdi. Oy kullanma işlemi ise öğleden sonra yapıldı.

Balıkesir ilindeki tüm ilçelerde tek aday ve tek liste ile yapılan AKP kongrelerinde Dursunbey’de de gelenek bozulmadı. Kongreden aldığımız notlar ve edindiğimiz izlenimler özetle şöyleydi:

-Salonun girişinde önce dev Türk bayrağı asılıydı. Daha sonra yanına Başbakan Davutoğlu’nun posteri asıldı. Saat 12.10’da salondan ayrılırken Türk bayrağı duruyordu, ancak başbakanın posteri indirilmişti.

-Konuşmacılar ABD’den, Pensilvanya’dan girdiler, Suriye’den çıktılar. Recep Tayyip Erdoğan’ın mübarek bir insan olduğuna vurgu yaptılar. Toplantı boyunca Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan bahsedilmemesi dikkat çekti.

-Konuşmacılar Dursunbey ilçesinin dinine ve geleneklerine bağlı muhafazakar bir ilçe olduğuna dikkat çekerek adeta hepsi sözleşmiş gibi salondakilere “Cumanız mübarek olsun” temennisinde bulundular.

-20 kişilik yeni yönetime 11 yeni isim girerken, 36 kişilik İl Delegelerinde ise 16 isim yenilendi.

-Yeni yönetim kurulunda, daha önce de yönetimde olan Ahmet Savran’ın tek belediye meclis üyesi olarak yer alması dikkat çekti. Ayrıca geçen dönem sadece 1 bayanın yer aldığı yönetim kurulunda bu dönem Fatma Kireç ve Feray Keskin isimli 2 bayan üye yer aldı.

dursunbey akp yönetim

dursunbey akp il delegeleri

dursunbey akp ahmet savran

-Kongrede 53 cümlelik hoş geldiniz konuşması yapan ilçe başkanı Halil DemirHep birlikte yeni Türkiye, hep birlikte yeni Balıkesir, Hep Birlikte yeni Dursunbey” vurgusu yaptı. Ancak yeni Dursunbey’de eski başkan olarak yoluna devam etmesi ise tebessüm ettirdi.

-Bu vesileyle Halil Demir’e; bizim Dursunbey’i 2012 yılında yenilediğimizi ve “YENİ DURSUNBEY” haber sitesi olarak yayınımıza devam ettiğimizi hatırlatalım.

dursunbey akp halil demir

dursunbey akp aday listesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.