Alkışlar Önder İkiz’e… Alkışlar Nuri Çakırcalı’ya…

dursunbey chp önder ikiz

ÖNDER İKİZ İYİ ÇALIŞTI AMA DURSUNBEY ŞARTLARI MALUM!

CHP Dursunbey adayı Önder İkiz aslında köylerde en iyi, en doğru politikayı yapan bir isimdir. Şunu anlatır köy kahvelerinde, köy odalarında: “Arkadaşlar diyelim ki sizlere verdiğim sözler nedeniyle bana oy verdiniz ve ben seçildim. Diyelim ki daha sonra 5 yıl köyünüze uğramadım, her hangi bir sorununuzla ilgilenmedim. Ama 5 yıl sonra oy istemek için tekrar köyünüze geldim. Ne yapacaksınız? Köy kahvesinin veya odasının kapısını arkadan kapatıp bana bir ton sopa atacaksınız. Bana sopa atacaksınız ki, bir daha köyünüze gelmeye yüzüm olmasın.”

Aslında Önder İkiz haklıdır ama köylerimiz nezaket icabı her siyasetçiyi dinler veya dinler gibi yapar; sonuçta televizyonlardan ne duyarsa, ne anlarsa gider oy’unu o partiye verir. Yani yerel siyasetçilerin konuşmaları onlar için genelde kahvehane muhabbetinden öteye geçmez.

Önder İkiz seçimlerde ortaya ciddi ve kalıcı projeler koydu. İstasyon mahallesinin organize hayvancılık bölgesi yapılması, Dursunbey köylerinde sebze ve meyve yetiştiriciliğinin teşviki ve ürünlerin pazarlanması konuları birçok vatandaşın ilgisini çekti, destek buldu. Belediye hoparlöründen yaptığı konuşmalarından birinde “Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte” çıkışı halkta sempati uyandırdı.

Önder İkiz’e başarısız desen, başarısız değildir. Başarılı desen, başarılı da değildir. Çünkü Dursunbey seçmeni CHP’ne karşı anti patiktir. Nitekim seçim süresince iktidar partisinin Dursunbey adayları sürekli 50-60 yıl önceki CHP uygulamalarını seçmenin önüne koyarak özellikle CHP karşıtı propagandalar yürüttüler.

Medeni cesaretinden ve mücadele azminden dolayı Önder İkiz’i kutlamaz isek, gerçekten haksızlık olur.

dursunbey dp nuri çakırcalı

DP BELEDİYE BAŞKANI ADAYI NURİ ÇAKIRCALI KENDİSİNE “HELAL OLSUN” DEDİRTTİ

Belediye başkanlığı yarışında 284 oyla 6.cı olan Nuri Çakırcalı, propaganda konuşmaları ile seçmenin gönlünde adeta taht kurdu. Lafını esirgemeden, kıvırmadan, eğip-bükmeden içinden geldiği gibi söyleyen Nuri Çakırcalı’nın “Dursunbey’i gül bahçesi yapacağız, Dursunbey çiçek gibi olacak” sözü büyük beğeni ve sempati topladı.

Adını ilk kez Venedik projesi ile duyuran Nuri Çakırcalı, sloganları ve söylemleri ile de seçimlere renk katan aday oldu. “AK Partiye oy vererek kendi mezarınızı kendiniz kazmayın”, “Eğer bunlara oy verirseniz ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan gelir”, “Türkiye’ye hizmet vacip ise, Dursunbey’e farzdır”, “Ben zorlukla, yoksullukla savaşmayı severim”, “Bas mühürü kıratın böğrüne böğrüne” slogan ve söylemleri ile kendisine “helal olsun” dedirten Çakırcalı kısıtlı imkanlarla yapılması gerekenin en fazlasını yapmayı (bizce) başardı.

Haber/Araştırma/Yorum: Ahmet Erdoğan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.