BBP adayı Raşit Kaya seçimlere damgasını vurdu

dursunbey bbp seçim

Büyük Birlik Partisi uzun yıllar Dursunbey siyasetinde aktif değildi. 2009 seçimlerinde Raşit Kaya DP listesinden belediye meclis üyesi seçilmiş, DP’den ayrılarak mecliste BBP’ni temsil etmişti. 5 yıl BM üyeliği yapan Raşit Kaya “Belediye başkanlığı yarışında BBP var, ben varım” deyince Dursunbey’de siyasi ortama yeni bir ses, yeni bir isim gelmiş oldu.

İyi bir kadro kuran ve bu kadro ile çeşitli alanlar da BBP’nin kendisinin sesini duyuran Raşit Kaya bir ara diğer bazı partilerce üretilen “Bizi destekleyecekler” dedikoduları üzerine sert bir açıklama yaparak bunların yalan olduğunu kamuoyuna çeşitli kanallar aracılığı ile duyurdu.

Oluşturduğu kadroda sosyal medya ayağını da ihmal etmeyen Raşit Kaya, sosyal medya üzerinden de çeşitli çalışmalarını kamuoyuna duyurdu.

24 Şubat tarihinde BBP ile ilgili ilk ciddi paylaşımı yapmışız. “Şimdi birlik zamanı” baloncuklu fotoğraf büyük ilgi çekti.

25 Şubat tarihinde Raşit Kaya’nın köylerdeki performansına dikkat çekmek amacıyla “BBP adayı Raşit Kaya zirveyi zorluyor” başlığını kullandık.

27 Şubat’ta BBP için “Birlik’ten kuvvet doğar” sloganını ürettik. Bu slogan büyük beğeni topladı.

3 Mart’ta seçim beyannamesine dayanarak “Raşit Kaya taşları yerinden oynatacak” paylaşımını yaptık.

9 Mart tarihinde diğer adaylar gibi Raşit Kaya’ya da 2 önemli soru yönelttik. BBP’nin sosyal medya grubu bu soruları nezaketle cevapladılar.

14 Mart’ta cevabi bir dilekçe niteliğinde Raşit Kaya’ya yönelik bir açıklama paylaştık ve bu açıklamada Raşit Kaya’nın “Kaya gibi duracağız, adam gibi mücadele edeceğiz” sözlerine yer verdik.

17 Mart tarihinde Raşit Kaya için en flash paylaşımımızı yaptık. “Hoop orada duracaksın arkadaş. Benim adım Raşit Kaya. Yaparım diyorsam yaparım” baloncuklu fotoğraf sosyal medyada büyük ilgi gördü, beğeni topladı.

20 Mart tarihinde yüz yüze yaptığımız konuşmadan sonra Raşit Kaya’nın açıklamalarına istinaden “Dursunbey sürprize hazır olsun” açıklamasını paylaştık.

21 Mart tarihinde BBP’nin şehrimizdeki konvoy görüntülerini paylaştık.

24 Mart tarihinde “Çalışan kazanırsa bu seçimi BBP kazanmalı” başlıklı çıkışımız kamuoyunda adeta şok etkisi yarattı. Taraflı-tarafsız herkes “Ne oluyoruz ya?” diye şahsımızı soru yağmuruna tuttu.

27 Mart tarihinde BBP’nin merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu’nun anısına yaptığı lokma ikramı etkinliğini fotoğraflı olarak paylaştık.

dursunbey bbp raşit kaya

MUHALEFET PARTİLERİ İÇİNDE EN BÜYÜK BAŞARI RAŞİT KAYA’NIN OLDU.
RAŞİT KAYA SEÇİMLERE ADETA DAMGASINI VURDU…

Daha önceki seçimlere katılmadığı için bu seçimlere sıfır oyla giren BBP’ni Raşit Kaya adeta tek başına sırtladı desek yalan olmaz. Raşit Kaya sıfır oyla girdiği seçimlerde 2.849 oy alarak 3.cü olmayı başardı. Bunu başarırken BBP Büyükşehir adayından 2115, BM üyesi adaylarından 700 oy fazla aldı.

Seçim sonuçlarını analiz ettiğimizde; Büyükşehirde AK Partiye oy veren köylerimizdeki seçmen, belediye başkanlığında Raşit Kaya’yı tercih etti. Raşit Kaya büyük bir oranda AKP’nin belediye başkanlığı oyunu eritmiş oldu.

Raşit Kaya’yı, ekibini ve BBP camiasını bu zorlu seçim yarışında gösterdikleri büyük performans ve büyük başarıdan dolayı kutluyoruz. Ne kadar övünseler, haklarıdır…

Haber/Araştırma/Yorum: Ahmet Erdoğan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.