Belediye araç vermedi, Durabeyler köyü mal sahibi oldu!

durabeyler muhtarlık dernek

Dursunbey ilçesinin en büyük köyü olan Durabeyler köyünde birlik ve beraberliğin en güzel örneği sergilenerek köye morglu cenaze yıkama aracı kazandırıldı.

Edinilen bilgilere göre; köyde yaşanan bir cenaze olayında büyük sıkıntı yaşayan köylüler Dursunbey Belediyesinden cenaze yıkama aracını talep ettiler. Dursunbey Belediyesi “Köylere veremeyiz. Size verirsek, diğer köylere de vermek gerekir. O zaman bu işin altından kalkamayız” diyerek talebe olumsuz cevap verdi.

Durumun önemli ve acil olması nedeniyle Balıkesir Milletvekillerini devreye sokan Durabeyler köylüleri, Dursunbey Belediyesine ait cenaze yıkama aracını köye getirmeyi başardılar. Dursunbey Belediyesinden böyle bir yaklaşım görmelerine çok bozulan Durabeyler köyü halkı baş başa verip köye cenaze yıkama aracı kazandırmanın arayışına girdiler.

Durabeyler köyü Muhtarlığı ile Durabeyler köy derneği ortaklaşa bir dayanışma sergileyerek, ön araştırmalardan sonra gereken parasal kaynağı temin ederek köye cenaze yıkama aracını kazandırmayı başardılar.

Köye ait “durabeyler.com” sitesinde “Köyümüzde hep beraber olunca hiçbir şey imkansız değil. Birlik beraberlik içinde el ele bir hizmeti daha köyümüze getirdik” duyurusu ile köyün başarısına vurgu yapan Durabeyler köyü halkı, bu aracın alınmasında emeği geçen herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmediler.

Köyde cenazelerin yıllardır sokakta örtü ile çevrilmiş alanlarda yıkandığını, bu alışkanlığı kaldırmak için içinde 2 tane morgun yanı sıra gerekli her türlü donanım ve ekipmanın bulunduğu seyyar cenaze yıkama aracı ile evlerde cenazelerin bekletilebileceği seyyar morg alındığını belirten ilgililer, bu araçlar için 20 bin lira civarı harcama yapıldığını açıkladılar.

durabeyler köyü araç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.