Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 28 from storage engine in /home/yenidurs/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 28 from storage engine in /home/yenidurs/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 28 from storage engine in /home/yenidurs/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 28 from storage engine in /home/yenidurs/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924
Belediye Meclisinin Mayıs ayı toplantısı yapıldı – Yeni Dursunbey

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 28 from storage engine in /home/yenidurs/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924

Belediye Meclisinin Mayıs ayı toplantısı yapıldı

-SAZ MEVKİİNE KAPALI PAZAR YERİ PLANLANDI

-YAŞLI VE KİMSESİZLER İÇİN BAKIM EVİ YAPILIYOR

Dursunbey Belediye Meclisinin Mayıs ayı olağan toplantısı 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü saat 15.30 da belediye toplantı salonunda yapıldı. 13 maddelik gündemin ağırlık noktası imar konuları olarak dikkat çekti.

Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın kısa açılış konuşmasından sonra gündem maddelerine geçildi. Başkan yardımcılıklarını genç üyeler İlyas Demirel ile Mustafa Söbüoğlu’nun yaptığı toplantıda gündem maddeleri şu şekilde görüşüldü ve sonuçlandı:

1-Saz mevkiindeki belediyeye ait olan, Ziraat Odasının soğuk hava deposu olarak kullandığı binanın kira uzatımı konusu aylık 30 lira sembolik kira ile 5 yıl uzatılması oy çokluğu ile karar verildi. BM üyesi Ömer Dayı, buranın yeni hastane yanında olması nedeniyle yıkılmasını, yeşil alan olarak değerlendirilmesini isterken, BM üyesi Şakir Ünal AKP grubu adına sürenin uzatılmasını istedi.

2-Belediye başkanı Ramazan Bahçavan’ın teklifi olan sözleşmeli personel maaşlarının belirlenmesi konusu oybirliği ile belirlendi.

3-Norm kadro değişiklikleri oy çokluğu ile kabul edildi.

4-Hesap İşleri Müdürlüğü’nün 13.582.345,21 TL.lik GİDER, 9.561.678,35 TL.lik GELİR hesap özetinin komisyona havalesi talebi oy birliği ile kabul edildi. 9.5 milyon gelire karşılık, 13,5 milyon gider neyin açıklamasıydı, bu konu detaylı olarak açıklanmadı.

5-Okunan imar komisyonunun kararı oy birliği ile kabul edildi.

6/7-Çınar mahallesinden “Aşevi ve İmam evi yapılmak şartıyla” belediyeye bağışlanmak istenen 2 ayrı dilekçe sahibine ait yerler, yerinde incelenmesi için oybirliği ile komisyona havale edildi.

8-İmar yolunun takas talebi komisyona havale edildi.

9-Yola terk ve kamulaştırma talepleri İmar komisyonuna havale edildi.

10-734 m2 alanın kamulaştırılması oy birliği ile kabul gördü.

dursunbey saz pazar yeri

11-Saz mevkiine yapılması planlanan kapalı Pazar yeri için plan değişikliği konusu üzerinde en fazla konuşulan konu oldu. Plan değişikliği oy birliği ile komisyona havale edildi.

BM üyesi Ömer Dayı: Muallak bir konu. Halkla sorulsa, anket yapılsa?

Başkan Bahçavan: Olabilir. Planlanan Pazar yeri 11 bin m2. Altı otopark, üstü kapalı Pazar yeri olarak düşünüyoruz. Aynı zamanda açık otopark olacak. Galericilerden bu konuda talep geldi. Pazarcı esnafı bizden acil Pazar yeri istedi. Köy minibüs garajını düşünüyorduk ancak orası 3 bin m2. Bizim şu an kullandığımız Pazar yeri 9 bin m2 alanı kapsıyor. Dursunbey’de 5 dönüm üzerinde arazi sıkıntımız var.

BM üyesi İsmail Çoban: Hamam yanlış yapıldı, su deposu yanlış yapıldı. Pazar yerini yaparken de iyi düşünelim, yanlış adımlar atmayalım.

BM üyesi  Yusuf Turan: Pazar yeri projesinin içinde düğün salonu da olsun. (Bu konuda ısrarcı olması dikkat çekti)

12-Suçıktı karşısında İtfaiye ve tamirhanenin bulunduğu Karayollarına ait alanın kamuşlaştırma programına alınması oy birliği ile kabul edildi.

13-Haziran ayı BM toplantısının 3 Haziran 2014 Salı günü saat 17.00 de yapılması kararlaştırıldı.

Gündem maddeleri sonrası yeni oluşturulan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün çalışmaları görsel olarak meclis üyelerine sunuldu.

Başkan Bahçavan, yaşlı ve kimsesizler için Bozyokuş mahallesi Ergün sokakta (Kaymakamlık lojmanı karşısında) Sıkıcılara ait 2 katlı binayı aylık 800 liraya kiraladıklarını, binanın bakım ve tadilatının devam ettiğini, tamamlandığında burada yaşlı ve kimsesizlere ücretsiz hizmet vereceklerini açıkladı. Bahkan Bahçavan ayrıca buranın ismi için vatandaşlardan öneri ve teklif beklediklerini vurguladı.

dursunbey yaşlı bakım evi

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISINDAN NOTLAR:

-Başkanlık kürsüsünün ışık düzenlemesi çok kötüydü. Belediye başkanı, katipler ve diğer ilgililer ortamın karanlık olması nedeniyle zaman zaman zorlandılar. Arkadan öne doğru bir ışık sistemi oluşturularak başkanlık kürsüsünün biraz daha aydınlatılması gerekli. Başkan bile zaman zaman okuma gözlüğü kullanmasına rağmen evrak okumada zorlandı.

-AK Parti meclis üyelerinin bir kaçı haricinde söz alan veya konuşan olmadı. Genellikle dinleyici modundaydılar. Genelde AKP grubu adına Şakir Ünal söz aldı, görüş belirtti.

-Belediye başkanı Ramazan Bahçavan ılımlı bir yönetim gösterdi. Özellikle muhalefet üyelerinin görüşlerini önemsediğinin mesajlarını verdi.

-BM üyesi Ömer Dayı’nın “Encümen toplantıları hakkında yazılı bilgilendirme” talebi sonrası İmar ve Şehircilik müdür vekilinin “Öyle bir mecburiyetimiz yok” diyerek tavır sergilemesi üzerine başkan Bahçavan olayı düzeltmek adına “Siz talep edin, biz yardımcı oluruz” cevabını verdi.

-BM üyelerini bilgilendirme amaçlı sosyal hizmetler çalışmalarının fotoğrafları ve videolu sunumları amatörce hazırlanmış görsellerdi. Bazı TV kanallarında ihtiyaç sahiplerine kameralar önünde yardımlar yapılır ve bunlar o kanallarda yayınlanırdı. Hazırlanan video sunumu o tarzda ve kopya formatta yapılmıştı. Bu alanda görevli Ramazan Filiz’in “Bu konuda 24 saat çalışmaya hazırım” ifadesi dikkat çekti.

-Sosyal Hizmetler bölümünde görevli yetkili arkadaşların fotoğraf ve video çekimlerinde kendilerini sürekli ön planda tuttukları gözlendi. Bu arkadaşlara önerimiz; fotoğraf ve video çekimlerinde mümkün olduğunca kendilerini geri plana atmalı, yardım yapılanları ve ortamları ön plana almalarıdır. Köyün ortasında güpe gündüz vatandaşa poşet uzatmak hiç şık durmuyor. Görevlilerin kim olduğu bizi ilgilendirmiyor. Bizler belediyenin ne hizmet yaptığını görmek isteriz.

Haber/Yorum: Ahmet ERDOĞAN

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.