Bir başarı hikayesi: Hüseyin Bulut…

hüseyin bulut dursunbey

O, bir rekortmen…

O, başarılı ve istikrarlı bir siyasetçi…

O, bir koltukta 4 karpuz taşıyabilen bir isim…

Dursunbey’de uzun yıllardır siyaseti ve siyasetçileri bilen ve takip edenlerdeniz. Bazıları sabun köpüğü gibi parlayıp söndüler. Siyasi arenada uzun soluklu olabilmek ve kalabilmek, her babayiğidin harcı olamıyor.

Yaptığımız araştırmalarda Dursunbey’de en uzun soluklu siyasetçi olarak karşımıza Ziraat Odası başkanı Hüseyin Bulut çıktı. Fazla ön planda ve flash durumda olmamasına ve gözükmemesine rağmen istikrarlı çizgisi ile Dursunbey siyasetine damga vuran Hüseyin Bulut’un özellikleri ve ayrıcalıkları şöyle sıralanıyor.

-O aslında bir muhtar. Dursunbey’e bağlı Tepeköy’de baba mesleği olan muhtarlığı 30 yıldır (6 dönem) sürdürüyor. Köyün bütün ihtiyaçlarını, diğer köylerden önce karşılayan Hüseyin Bulut, Tepeköy’ü yaşanabilir köy durumuna getirdi.

-Dursunbey Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin kuruluşundan bu güne değişmez “Muhtar üyesi” oldu. 25 yıldır aralıksız bu görevini sürdüren Hüseyin Bulut, bu görevi sürekli köy muhtarlarının desteğini alarak ve seçilerek üstlendi. DKHG’de bu özelliğe sahip başka hiç kimse olmadı. Kaymakamlar geldi geçti, memurlar geldi geçti, İGM üyeleri geldi geçti ama Hüseyin Bulut en kıdemli üye olarak Birlik tarihine damga vurdu. Balıkesir ilinin Büyükşehir statüsüne alınması nedeniyle Balıkesir ilindeki tüm KHG Birlikleri Mart/2014 tarihinde otomatikman feshedilecek olması nedeniyle Hüseyin Bulut’un buradaki görevi de otomatikman sona ermiş olacak.

-Eski başkan Özcan Savur’un 2011 yılında milletvekilliğine soyunarak Ziraat Odası başkanlığından ayrılması üzerine; 20 yıldır Dursunbey Ziraat Odası yönetim kurulu üyesi olan Hüseyin Bulut’a oda başkanlığının kapısı da açılmış oldu. Nisan/2011 tarihinde Dursunbey Ziraat Odası başkanı yetkisi ve ünvanını alan Hüseyin Bulut 3 yıldır bu görevi de başarıyla yürütüyor. Ziraat Odasını çağdaş ve modern bir konuma getiren Hüseyin Bulut, oda üyelerinin her türlü talep ve sorunlarıyla da bizzat ilgileniyor. 2015 yılına kadar oda başkanlığı devam edecek olan Hüseyin Bulut’un 2015 yılında yapılacak seçimlerden de başarıyla çıkıp oda başkanlığını sürdürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

-Uzun yıllar Doğruyol Partisinde (DYP) aktif görevlerde bulunan, bir dönemde partinin ilçe başkanlığını yapan Hüseyin Bulut daha sonra siyasi tercihini AK Parti lehine kullanarak törenle AK Partiye geçti. AKP içinde de aktif roller üstlenen Hüseyin Bulut, siyasi terbiyesini hiç bozmadı, hiç zig-zag yapmadı. Parti teşkilatı ve parti büyükleriyle her zaman uyumlu çalışan Hüseyin Bulut, siyasi istikrarını ve başarısını bu alanda da kanıtladı.

Bir koltukta 4 karpuz taşımayı başaran ve bu başarılarını istikrarla sürdüren Hüseyin Bulut’a “Malum önümüzde seçimler var. Farklı her hangi bir yere adaylık düşünüyor musunuz?” diye sorduk. Hüseyin Bulut sorumuzu “Hayır. Köy muhtarlığına devam” diye yanıtladı.

Kendisini başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz…

Araştırma/Röportaj/Haber: Ahmet Erdoğan

dursunbey hüseyin bulut

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.