Biri bu Ercan abiyi durdursun!

Ercan Bal başkanlığında 2 ay önce göreve gelen Keresteciler Derneği’nin yeni yönetimi işe hızlı başladı ve önemli çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalarını ve hedeflerini derneğe ait siteden kamuoyu ile paylaşan dernek yönetiminin Dursunbey ekonomisinin canlanması ve sanayide çalışanlara yönelik hedefleri ise umut verdi.

Habercilik anlayışımıza ters düşmesine rağmen Ercan Bal ve yönetimini yürekten kutluyoruz. Kutluyoruz çünkü;

-Dursunbey’de birçok yönetim ve oluşum tabela oluşumunun ötesine geçemezken, dukiad’ın yeni yönetimi 2 aylık çalışmalarını ve hedeflerini kamuoyu ile paylaşabildikleri için…

-Dursunbey’de 20-25 yıldır dernek veya STK başkanlığı yapanlar, temsil ettikleri kurumları bir adım ileriye götüremezken dukiad yönetimi keresteci esnaflara ve vatandaşlara umut verdikleri için…

-Derneğin eski yönetimi (Sayın Osman Bahçavan’ın şahsına büyük saygı duyduğumuzu öncelikle belirtelim) Keresteciler Derneği’ni protokollerde temsilden öteye taşıyamadıkları için…

-Dursunbey’in can damarı olan kereste sektörüne hak ettikleri önem ve ciddiyet kazandırılmış, bugüne ve geleceğe yönelik önemli adımlar attıkları için…

-Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin hiçbir ücret almadan özveride bulundukları için…

dursunbey dukiad yönetim

KERESTECİLER DERNEĞİ 2 AYDA NELER YAPMIŞ?

Başkan ve yönetim kurulumuz, göreve geldiği tarihten bu güne yapmış olduğu faaliyetler ve hedefleri hakkında üyelerini bilgilendirmek maksatlı 2 aylık faaliyet raporunu aşağıda sunmuştur.

-dukiad.org internet sitemiz yenilenmiş, 170 kayıtlı üyemizin isim, telefon ve adres bilgileri sitemize kaydedilmiştir. İsteyen üyelerimiz bilgilerini güncelleyebilirler.

-Risk değerlendirme raporları için toplu anlaşma yapılmış, üyelerimizin çalışanları için Eğitim seminerleri ve Sertifikaların risk değerlendirme raporları yanında ücretsiz olarak yaptırılması sağlanmıştır.
-Üye kart ile Benzin istasyonlarından Kargo şirketlerine, Özel Hastanelerden bazı işyerlerine kadar üyelerimize büyük indirim kolaylığı sağlanmıştır.
-Keresteciler sitesinde eksikliği görülen belirli noktalara Belediyemiz tarafından yangın vanaları ilave edilmesi sağlanmış, bazı noktalarda çalışmalar devam etmektedir.
-Keresteciler Sitesinde yangınlara karşı ilk müdahalede kullanılmak üzere Belediyemizden talep edilen İTFAİYE ARACI Başkanımız tarafından Derneğimize tahsis edilmiş olup, (Allah kullanmak nasip etmez inşallah) her ihtimale karşılık hazır kıta bulunması sağlanacaktır.
-01 Temmuz tarihi itibarı ile 2 gece bekçisi alınmış olup, görevlerine başlamışlardır.
-İtfaiye için gündüz personel alımı yapılacaktır.
-Bankalar ile yapılan görüşmelerde mektup komisyonlarında indirim yapılması sağlanmış, özel faiz indirimli kredi olanakları üyelerimize sunulmuştur.
-Yapılan görüşmelerde Sanayi sitesinde gece devriyelerinin arttırılması talebimiz Emniyet Müdürümüz tarafından olumlu karşılanarak bizlere yardımcı olmuşlar ve olmaya devam etmektedirler.
-Keresteciler sitesinde bulunan iş yerlerinin yerleşim krokileri hazırlanarak belirli noktalara asılmıştır.
-İlçe giriş çıkışlarına Türkiye’nin Kereste Pazarına Hoş Geldiniz yazılı levhalar hazırlanmıştır.
-Dernek Lokalimiz faaliyete geçirilerek üyelerimizin hizmetine sunulmuş, Lokal camlarında Tarih canlandırılmıştır.
-GMKA’ya sunulan ve yedeklerde kalarak onaylanmayan Pelet projesinin takibi ve eksikliklerinin görülmesi için GMKA’dan randevu alınmış, yeni dönemde projenin iki aşamalı olarak tekrar sunulmasına ve başka projelerinde araştırılarak GMKA’ya sunulmasına karar verilmiştir.
-Pelet Projesinin onaylanmaması üzerine İlçemizde önde gelen 3 büyük firma ile görüşülmüş, yaşanan gelişmeler neticesinde firmalar pellet üretim tesisi kurma aşamasına gelmiştir.
-Düğünlerde, Hastalıkta ve özel günlerde üyelerimizin yanında olduğumuzu belirtmek üzere kendilerine çelenk ve çiçek gönderilmektedir.
-Orman İşletmeleri ve resmi daireler ile sürekli işbirliği içerisinde olunmuş, İşletme Müdürleri ile yapılan görüşmelerde tomruk kaliteleri, kuturlar, boylardaki sorunlar ve depo yolları konusunda taleplerimiz kendilerine iletilmiştir.
-İş kazaları gibi durumlarda bizleri arayan üyelerimize araç ve refakatçi tahsisi yapılacağı duyrulmuştur.
-Sanayi sicil belgesinden eğitim sertifikasına kadar her türlü resmi evrak ve yazışmalarda üyelerimize yardımcı olunmaktadır.
-Parça nakliyeler için internet sitesi üzerinden duyuru sistemi yapılmıştır.
-Keresteciler Sitesindeki Mescidimizin halıları yıkanmış, boya badana vernik ve temizliği yapılarak Ramazan ayına hazırlanmıştır.
-Üye Kart avantajlarından çalışanların da istifade edebilmeleri için isim tesbit çalışmalarımız devam etmektedir.

dukiad mescit

KERESTECİLER DERNEĞİ NELERİ HEDEFLİYOR?

-İmkanlar dahilinde sanayinin belirli noktalarına kamera sistemi konulması, mümkün olursa Belediye ile işbirliği içerisinde mevcut sisteme bağlı kamera sisteminin faaliyete geçirilmesi amaçlanmaktadır.
-Keresteciler sitesinde bulunan ve ilaveleri yapılan yangın vanalarına bağlı olacak içerisinde makaraya sarılı 100 metrelik hortumların bulunacağı YANGIN DOLAPLARI yapmak.
-Site içerisinde bulunacak bir arsaya TESTERE KAYNAK YERİ, TOPLU TEL, TESTERE, TOKA VE BANT bulundurulacak bir bina yapmak.
-Eski Mezbahane yanındaki arka yola çıkan yolun açılması ve sanayi yoluna yaya kaldırımı yapılması için Belediye Başkanımızdan ricada bulunacağız.
-Önümüzdeki yıl İlçemizde AĞAÇ ÜRÜNLERİ FUARI yapmak için çalışma başlatacağız.
-İlçemizin Kereste Pazarı olduğunu ve A’dan Z’ye ağaç ürünlerinin bulunduğu bir adres olduğunu tüm Türkiye’ye duyurmak üzere elimizden geleni yapacak, ilçede üretilen ürünler ve ilçenin tanıtımı ile ilgili kataloglar bastırarak iş adamlarından resmi kurumlara, fuarlardan bu işlerle ilgilenen büyük firmalara kadar bu katalogları ulaştıracağız.
-Palet konusunda büyük firmalardan randevu alarak ilçemizde küçük çapta yapılan Palet üretimini geliştirmeye çalışacağız.
-Sektör ile ilgili gelişmeleri takip edecek, İlçemiz ekonomisinin canlanması için her kesimi dinleyecek, elimizden gelenden fazlası için çaba harcayacağız.
-Çalışanlara Halk Eğitimi Merkezi ile işbirliği içerisinde Testere, Kaynak, Makine Kullanımı kursları açarak, vasıflı eleman yetişmesini sağlayacağız.
-Sanayide çalışan personele ucuz yemek (tabldot), çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve sosyal hakları konusunda işveren ve işçi ilişkilerini geliştirerek iş veriminin arttırılmasını sağlamak, sanayinin canlanması ve göçün önlenmesi için çalışacağız.
-Ağaçların sadece tomruktan doğramalık ve kalıplık kereste olarak işlenmesi değil, Esnafımızı elimizden geldiğince Bahçe mobilyasından, işlenebilir tüm ağaç ürünlerine kadar değerlendirecek ve ekonomik anlamda sektörü canlandıracak alanlara yönlendirmeye çalışacağız.
-Panayırda Dernek adına ilçemizdeki çalışmaları gösterecek ve sektörü tanıtacak bir stand açacak, Fuarlarda İlçemizi tanıtacak faaliyetlere imza atmak için çaba harcayacağız.
-TÜM ÜYELERİMİZDEN DERNEĞİMİZE VE İLÇEMİZE KATKI SAĞLAYACAK ÖNERİ VE GÖRÜŞLERİNİ BEKLİYORUZ.
NOT: Tüm bu çalışmalarımızda Dernek Başkanı ve yönetim kurulu üyelerimiz hiçbir ücret ve maaş almamakta, yapmış oldukları fedakarlıklar neticesinde İlçemizde Kereste sektörünün canlanması ve Keresteciler sitesinin güvenliği ve geleceği için çaba harcamaktadırlar.
Önerileriniz bizler için yol gösterici olacaktır. Hatasız kul olmaz, hatalarımızı bizlere bildirmenizi rica eder, yapıcı eleştiri ve önerilerinizi bekleriz. Üyelerimize ilanen duyrulur.
SAYGILARIMIZLA.

DUKİAD

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.