Biz kirletiyoruz, onlar 690 bin liraya temizliyorlar

dursunbey öztem

ÖZTEM ŞEHRİ 690 BİN LİRAYA TEMİZLİYOR
17 bin nüfusu 9 mahallesi bulunan şehrimizin temizlik hizmetlerinin 3 araç ve 30 görevli ile yapıldığını biliyor muydunuz? Şehrin merkezi cadde ve sokaklarında süpürgeli temizlik hizmeti de veren şirketin şehir çöplüğünde çöp ayrıştırma çalışması yaptığı da edinilen bilgiler arasında.

GÖKTEM 455 BİN LİRA İLE FEN İŞLERİNİN HİZMETİNDE
Belediye Fen İşleri servisine 21 kişilik kadrosu ile hizmet veren Göktem şirketi, belediyenin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şehrin park ve bahçelerine hizmet veriyor.

BELEDİYE CEP PARKLAR İÇİN 218 BİN LİRA ÖDÜYOR
Şehrin merkezi caddelerinde uygulanan cep park hizmetini de (çalışanlar dahil şirketin ismini kimse bilmiyor) Kütahya’lı bir şirket üstlenmiş durumda. Kadrosunda 14 cep park görevlisi bulunduran şirket ihaleyi 218 bin lira ile üstlenmiş. “Araçlardan alınan park ücretleri nereye gidiyor?” sorumuz “park ücretleri belediyeye gidiyor” diye yanıtlanıyor. Şirkete yıllık 218 bin lira ödeyen belediyenin bu işten kar edip edemediği de merak edilen konuların başında geliyor.

İTFAİYENİN ŞOFÖR HİZMETİ DİLERAY’DAN
Dursunbey itfaiyesinin şoför kadrosu hizmetini de Dileray şirketi üstlenmiş durumda. 2012 yılı itibariyle işi 65 bin lira ile üstlenen Dileray şirketi Dursunbey itfaiyesinin şoför ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

GERİ DÖNÜŞÜM HİZMETİ BEDAVA!
Kepsut’lu olduğunu öğrendiğimiz Öznak şirketi ise şehir çöplüğündeki atıkları ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırıyor. Şehir çöplüğüne kurdukları ayrıştırma tesisinin yanında 1 araç ve 2 personel ile atık toplama çalışmasını yürüten Öznak şirketinin bu çalışmalar için herhangi bedel almadığı veya ödemediği belirtildi.

ayhan_calim_h11008

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.