Bu kadar hizmet Dursunbey’e fazla!

Yerel seçimlerde alınacak sonuçları şimdiden açıklayalım:

Mevcut belediye başkanımız M. Ruhi Yılmaz eğer adaylığı tekrar ayarlayamaz ise, Ramazan Bahçavan Dursunbey’in yeni belediye başkanı olacak. Bahçavan yaklaşık yüzde 70 civarında oy alacak. Belediye meclis üyelikleri ise Cemal Ergenç, Erdem Özer, Ramazan Atam, Hüdayi Demirhan, Mehmet Yarma ve birkaç dolgu adaydan oluşacak.

İGM üyeliklerini ise Üzeyir Sali, Ahmet Savran ve Özcan Savur paylaşacak. İGM üyeleri yüzde 90 civarı oy alacaklar.

Var mı başka merakı veya sorusu olan?

İktidarın adamları ha bire her gün “Size yol yapıyoruz, hastane yapıyoruz, onu yapıyoruz, bunu yapıyoruz” diye kafamıza vura vura yapılan hizmetleri anlatıyorlar.

Tamam kardeşim anladık. Çok hizmet yapıldı. Bu kadar hizmet ne Osmanlı döneminde, ne de Cumhuriyet tarihinde yapıldı. Adım attığımız her yerde karşımıza yaptığınız pırıl pırıl hizmetler çıkıyor, gözlerimiz kamaşıyor.

Anlayamadığımız bu hırs, bu inat niye? Partiniz tekrar kazanacak, istediğiniz adaylar kazanacak, sizin çıkar çarklarınız dönmeye devam edecek, mevki ve makamlarınızı iyice sağlamlaştıracaksınız.

Başka ne istiyorsunuz ki?

Yoksa kadro sorunu falan mı yaşıyorsunuz?

Yoksa işi garantiye alıp, servetimize servet katalım diye mi düşünüyorsunuz?

Şahsi emellerinize siyasileri alet etmeye utanmıyor musunuz?

Sürekli göç veren, birkaç servet sahibinin haricinde halkının çoğunluğu yoksul olduğu bir ilçede siz kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz? “Alacak-verecek meselesinden” cinayetlerin işlenebildiği bir ilçede “AL SANA HİZMET” soytarılığı yapmayı kendinize yakıştırıyor musunuz?

Poponuzu iktidara dayayıp, sağa-sola hava atarak iktidarın ganimetlerinden “en fazla payı” almaya çalışmayı ilke edindiyseniz, yolunuz açık olsun beyler. Durmayın, dilediğinizi yapın.

Lütfen “Alın aha size hizmet” diye her gün kafamıza yumruğunuzu vurmayın. Hizmet yapsanız da, yapmasanız da, küplerinizi tıka basa doldursanız da, soytarılığı meslek edinseniz de, anamıza sövseniz de size oy vermeye mecburuz.

Çünkü başka seçeneğimiz yok…

Dursunbey’e çok hizmet yaptınız ancak bu hizmetler bu ilçeye fazla gelmeye başladı. “Falanca hizmet falanca trilyon, daha da gelecek” şeklindeki beyanatlara gerek yok. Dursunbey’e yapılan hizmetleri körler bile görmeye başladı. Yer gök hizmet oldu.

Merak etmeyin partinize yüzde 95 oranlarında oy vereceğiz. Siz şimdiden “kimi seçtirirsek, bana ne kadar faydası olur, bana ne kadar rant sağlar” diye hesap yapmaya başlayın. Bu fırsatları iyi değerlendirin. Vatandaşa da gidip “Biz Tayyibin partisindeniz” demeniz yeterli. Bu seçimde çok da yorulmayacaksınız. Oylar hazır, sadece size düşen bilgisayarınızdan “rekor sayılara” bakmak.

Önümüzdeki yerel seçimin Dursunbey’deki sonuçları belli. Seçilecekler belli.

Vatandaşa düşen sadece seçim günü sandığa gidip oyunu kullanmak.

Memleketimiz için şimdiden hayırlı-uğurlu olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.