Cemal Ergenç açıkladı: İŞBİR İLE İŞBİTTİ…

Kamuoyunda dolaşan “Erce tekstil fabrikası kapanıyormuş. Çalışanlara hakkınızı helal edin mesajları çekiliyormuş” söylentileri üzerine Erce Limited Şirketi’nin ortağı cemal Ergenç ile konu hakkında (5 Ekim Cuma günü saat 17.00 de) bizzat görüştük.

Söylentiler hakkında açıklama yapan Cemal Ergenç “İşbir ile çalışıyorduk, ancak İşbir son dönemlerde bizi başka mecralara yönlendirmeye başladı. Bu yönlendirmenin yanında ödeme takvimini de oldukça uzatınca erce’de önemli sıkıntılar yaşamaya başladık. Bunun üzerine İşbir ile olan bütün bağlarımızı kopardık. 15 gündür üretim yapmıyoruz, ancak çalışanlara da çıkış vermedik. Şu an işin devamı açısından YERSA ile görüşmelerimiz sürüyor. Sanırım 10-15 gün içinde durum netlik kazanır diye tahmin ediyoruz” dedi.

Önemli sıkıntılar ve maddi kayıplar yaşamaya başladıklarını vurgulayan Cemal Ergenç, “Eğer işyeri maddi açıdan başa baş gitse yine de işi gönül rahatlığı ile yürütmeyi isteriz. Ancak şartlar ağırlaşınca, altından kalkmak zor oluyor” açıklamasını yaptı.

“Mesaj olayı nedir, doğru mudur?” sorumuzu da yanıtlayan Ergenç, “Evet doğru ancak size ulaşan mesaj metni yarım ulaşmış. Arzu ederseniz tam metni size verebilirim. Çalışanlarımızı gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla zaman zaman mesajlar gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu konunun sosyal boyutu olduğunu, herhangi bir işyeri olsa haber değeri olmayacağını, bu nedenle konuyu kaynağından öğrenmek amacıyla bilgisine başvurduğumuzu belirttiğimiz Cemal Ergenç’e verdiği bilgiler nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz.

HABERİN YORUMU:

Yaklaşık bir yıl önce “DURSUNBEY ŞAHA KALKIYOR” başlıkları ve “Lafla yemek pişecekse eğer, deniz kadar yağı da benden olsun” söylemleri ile erce’nin açılışını destekleyen bazı yerel basınımızın değerli sahipleri, kendilerinin elleri taşın altında olmadığı için “ver coşkuyu gitsin” havasında “Dursunbey gerçeklerini” görmezden gelmişlerdi. O haber yayınlandığı zaman da bir takım soru işaretleri vardı ancak “uçan kuşun kanadı kırılmaz” örneği susma hakkımızı kullanmıştık. Çünkü “150 bin avroluk yatırım, şu kadar işçi çalışacak” çıkışları sağlıklı çıkışlar değildi. Hayatlarında yanlarında bir kişi bile çalıştırmamış kişilerin, işsize iş masalları pek inandırıcı değildi. Amaçları “ver coşkuyu, nasıl olsa bize giren çıkan yok”tu…

ERCE YAŞAMALI…

Sonuç itibariyle sayın ERdem Özer ve CEmal Ergenç ellerini taşın altına koydular, memleket için bir şeyler yapmaya çalıştılar. Yanarsa onlar yanacak, hariçten gazel okuyanlara düğün bayram. Temennimiz görüşmelerin olumlu sonuç vermesi ve erce ltd. şti.nin daha uzun yıllar Dursunbey’in iş hayatına ve ekonomisine katkıda bulunmasıdır.

(Ahmet Erdoğan özel haber)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.