Çok çalışman lazım kaymakam bey çok!

“Bizim meslek tarzımızdan dolayı yaşantımızdan kaynaklanan bu durum nedeniyle üç senede, beş senede bir anne baba değiştiririz. Ancak değiştirdiğimiz anne babalarımızı ve kardeşlerimizi unutmayız. Dostluk heybesini sırtımıza koyar buradan öyle gideriz…”

“Biz her bir ilçede defterimizin kitabımızın arasına bir şeyler koymaya adet edindik Altıntaş’tan da “Yiğitlik” öğrendik, “Efelik” öğrendik, “dostluk” öğrendik.” diyerek Kütahya’nın Altıntaş ilçesinden ayrılan yeni kaymakamımız Yaşar Aksanyar ilçemizdeki görevine başladı.

Şimdi 10-15 gün doğal olarak “hoşgeldiniz” ziyaretleri yapılır. Ardından ilçenin genel durumu hakkında mesai arkadaşlarından bilgiler alınır. Yaklaşık 1 ay sonra ilçe kaymakamı normal mesaisine başlar.

 Şimdilik biz de “HOŞGELDİNİZ” diyelim. Heybemizdeki dertlerimizi, sıkıntılarımızı daha sonra detaylı olarak anlatmaya başlarız.

 YENİ KAYMAKAMIMIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNİ SEVİYOR

 Yeni kaymakamımız Yaşar Aksanyar Kayseri Felâhiye’ de doğdu. İlk ve ortaokulu Kayseri ve Ankara’da, Liseyi, Elmadağ Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.

 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans, İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. “Gelişmekte olan ülkelerde, yoksul ailelerin konut sahibi olmasına yönelik izlenen politikalar” konulu tez sahibi olması dikkat çekiyor.

Adana/Saimbeyli ve Yozgat/Saraykent ilçelerinde vekâleten, Ordu/Akkuş, Erzincan/Kemaliye ve Bingöl/Solhan ilçelerinde Kaymakamlık görevinde bulundu. İngilizce ve Almanca bilen Aksanyar, Mine hanımefendi ile evli olup, Ülkü İrem ve Ayyüce Şebnem adlı iki kız çocuk sahibi.

Doğa yürüyüşleri, kitap okumak, müzik dinlemek, badminton, kürek ve koordinasyona dayalı sporlar yapmak, özel hobileri arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.