Dursunbey Ak Tiyatro Kulübü

Dursunbey için yeni bir proje: DURSUNBEY AK TİYATRO KULÜBÜ

“Dursunbey’in geleceğine ve sanata yatırım” diyorsak;
Dursunbey Belediyesine ait niye bir “Tiyatro Kulübü” olmasın?

Başkan yardımcısı Cemal Ergenç bu iş için biçilmiş kaftan!

Başkan yardımcımız Cemal Ergenç’in sanat dünyasına yakınlığı ve entelektüel kişiliği üzerine kamuoyunda yaptığımız araştırmalar süresince özellikle gençlerimiz Dursunbey’de bir tiyatro kulübünün olmamasının büyük bir noksanlık olduğu vurgulandı.

Tiyatro sanatının dünyada var olan ve güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir sanat kolu olduğunun altını çizen gençlerimiz, Dursunbey Belediyesi bünyesinde bir tiyatro kulübünün kurulması gerektiğini dile getirirken, başkan yardımcısı ve gençlik meclisi başkanı Cemal Ergenç’in de bu işte lokomotif görevini üstlenebileceğini vurguladılar. Cemal Ergenç’in sanat dünyasına yakın olmasının büyük avantaj olduğu belirtilirken, atılacak bu adımla Dursunbey’e değişik bir misyon daha kazandırılacağı dile getirildi.

Dursunbey’de bir çok ilçede eşi bulunmayan çok amaçlı kültür merkezinin bulunduğuna işaret eden gençlerimiz, belediye bünyesinde “her yaştan, her kesimden gönüllü” amatör tiyatrocu adaylarının bir araya getirilerek iyi bir kadro oluşturulabileceğini ve bu kadronun usta bir tiyatrocu tarafından yetiştirilerek, Dursunbey adına yaraşır bir oluşumun sağlanabileceği kaydedildi.

Dursunbey Belediyesi bünyesinde oluşturulacak tiyatro kulübünün öncelikle civar ilçelerde ve bu ilçelerin çeşitli etkinliklerinde sahne alabileceğini kaydeden gençler, bu tiyatro kulübünün “Dursunbey tarihinde var olmuş konu ve olaylardan” senaryolar oluşturabileceğini, böylelikle Dursunbey tarihinin değişik bir sunumla yaşatılabileceğini açıkladılar.

Dursunbey’de oluşturulacak tiyatro kulübünün belki de ileriki yıllarda Dursunbey’den önemli sanatçıların yetişmesine vesile olacağını hatırlatan gençler, Dursunbey Belediyesi’nin “Geleceğe Yatırım” adıyla böyle bir çalışmada bulunmasını beklediklerini dile getirdiler.

ÖNERİLER:

-Bu projeyi Dursunbey Belediyesi Kent Konseyine bağlı Gençlik Meclisi ile Dursunbey Ak Parti Gençlik kolları müşterek yürütebilir.

-Kent konseyi meclis başkanı sayın Nusret Ergin de sosyal konulara duyarlı bir isim olması nedeniyle, bu projenin kısa zamanda ve “maliyetsiz” olarak hayata geçirilmesi mümkündür.

-Hatırlanacağı üzere, bir dönem Dursunbey MYO’da Öğr. Gör. Ömer Lütfü Büber tarafından tiyatro kulübü oluşturulmuş, bu tiyatro kulübü çeşitli il ve ilçelerde gösteriler yaparak, büyük beğeni kazanmıştı. Bu gibi deneyimli isimlerden ücretsiz destek alınabilir.

-Yakın tarihte ilçemizde Dursunbey Folklor Araştırma Derneği (DUFAD) kurulmuş ve bu dernek çeşitli etkinliklere imza atarak, ilçemizin adını çeşitli platformlarda başarıyla duyurmuştu.

-Dursunbey’e kazandırılacak tiyatro kulübü, ilçemizin monoton sosyal hayatına ayrı bir renk katacak ve kültür hayatımızda yeni bir sayfa açılacaktır.

(Ahmet Erdoğan özel haber)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.