Dursunbey Devlet Hastanesi yıkılmasın, yerine İşletme Fakültesi açılsın!

dursunbey fakülte eğitim

Edinilen bilgilere göre; mevcut Dursunbey Devlet Hastanesinin yeni binasına taşındıktan sonra yıkılacağı ve yerine ilerleyen süreçte Toplum Sağlığı Merkezi yapılacağı yönündedir.

Bilindiği üzere Dursunbey ilçemiz göç veren bir ilçe konumundadır. Aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bandırma ilçesinin 2050 yılına kadar 1,5 milyon nüfus, 300 bin kişilik istihdam alanı olarak programlanmasının Dursunbey’e olumsuz yansıyacağı ve Dursunbey’deki göçü hızlandıracağı kaçınılmazdır.

Devlet Hastanesi binasının yıkılmaması, bu binada Balıkesir Üniversitesine bağlı işletme fakültesi açılmasıdır. Fakülte kurulması şartıyla bu yerin Balıkesir Üniversitesi emrine tahsis edilmesi ve bu binada Fakülte açılması Dursunbey’in ekonomik ve sosyal hayatına önemli katkılar sağlayacaktır.

İktidar tarafından Dursunbey ilçemize yeni bir hastane kazandırılmıştır. Bu hizmette emeği geçenleri yürekten kutluyoruz. Bu yeni hastane binası Dursunbey’in sağlık taleplerine cevap verecek büyüklük ve kapasitededir. Bu açıdan eski binanın yıkılmaması, yerine 4 yıllık fakülte yapılması, Dursunbey’in geleceği açısından önemli bir kazanç olacaktır.

dursunbey devlet hastanesi 2014

dursunbey hastanesi

Şu anki hastane binamız bir üniversite için, öğrenci ihtiyaçları için her türlü imkana ve potansiyele sahiptir. Çok az bir rötuşlama ile bu bina mükemmel bir üniversiteye dönüşebilir.

Bilindiği üzere Hıdırlık olarak bilinen bölgemizde MYO dahil bir çok eğitim-öğretim kurumumuz mevcuttur. Hastanenin yerine Fakülte açılması bu bölgeyi eğitim üssü haline getirecektir. Ayrıca yine bilindiği üzere Hastane yanındaki bölge Dursunbey Belediyesi tarafından Aktif Hayat alanı olarak kullanılmaktadır. Bu alan fakülte öğrencileri için de cazibe yaratacaktır.

Başta Dursunbey Kaymakamlığı olmak üzere tüm siyasi partilerimizi ve sivil toplum kuruluşlarımızı, Dursunbey’e fakülte açılması için birlik ve beraberliğe davet ediyoruz.

Dursunbey’e Meslek Yüksek Okulunun hangi şartlarda açıldığını yakınen bilen kişilerden biriyiz. Konunun dağılmaması için işin o tarafını şimdilik ele almıyoruz. Ancak yetkililer ve ilgililer bu konuda üç maymunu oynarlarsa, her şeyi tüm detayları ile kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunacağız.

Top sizde beyler. Biz bu konuda sizlere tam desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Son söz: Bir işi yapmak isteyen çözüm üretir. Yapmak istemeyen mazeret üretir!

Araştırma/Haber/Yorum: Ahmet Erdoğan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.