Dursunbey’de 2012 yılında kaç kişi evlendi?

Dursunbey Belediyesi Evlendirme Dairesi memuru İsmail Koç’tan edindiğimiz bilgilere göre; en fazla evlenme 2006 yılında 181 çift ile görülürken, en az evlenme yılı ise 108 çift ile 2010 yılı oldu. Son 7 yılda şehrimizde evlenenlerin toplam sayısı ise 939 rakamına ulaştı.

Evlendirme Dairesi memuru İsmail Koç, bu rakamların Dursunbey şehir merkezinde ikamet edenleri kapsadığını, köylerde ikamet edenlerin nikahlarını muhtarlar kıyabildiği için Dursunbey geneli hakkında herhangi bir bilgi vermelerinin mümkün olmadığını belirtti.

İsmail Koç ayrıca evlenmek isteyen çiftlerin resimli nüfus cüzdanları fotokopisi ve 5’er adet fotoğraf ile nikah tarihinden en az 1 gün önce belediyeye müracaat etmeleri gerektiğini, ayrıca 2012 yılı için 58+10 TL. de aile cüzdanı için ücret ödendiğini hatırlattı.

Daha detaylı bilgi için: http://www.dursunbey.bel.tr/icerik/28-EVLENME-isLERi.syt

KENT KONSEYİ “EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM” VERİYOR

Öte yandan Dursunbey Belediyesi Kent Konseyi “Evlilik Öncesi Eğitim” projesini hayata geçirdi. Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Destek Hizmetleri Müdürü Nusret Ergin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Belediyeler Birliği işbirliğiyle düzenlenen eğitimi hakkında “Bundan sonra nikah yapacak çiftlere, istedikleri takdirde eğitim vereceğiz. Ayrıca belediyemiz, evlendiklerinde kullanabilecekleri çeşitli hediyeler de vermektedir” açıklamasını yaptı. Evli çiftlere de seminer düzenlediklerini belirten Nusret Ergin, bu konuyla ilgili olarak mesai saatleri içinde Belediye Destek Hizmetleri’nden bilgi alınabildiğini vurguladı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.