Dursunbey’de söz artık gençlerde

Dursunbey Belediyesi Proje Etüd Müdürlüğü’nce GMKA destekli yürütülen “Kadınlar İş’te” isimli projenin uzantısı olarak kurulan “Dursunbey Ahşap Sanayi ve Ticaret A.Ş.” yeni yönetimini ve başkanını belirledi. Kurucu üyelerin oyları ile yönetime seçilen Mehmet Duman, Fatih Sevinç, Oğuz Çakırcalı ve Murat Sali’den oluşan yeni yönetim, kendi aralarında yaptığı oylama ile de Mehmet Duman’ı şirketin yönetim kurulu başkanlığına getirdi. Şirket ayrıca 6 kişilik danışma kurulu da oluşturdu.

dursunbey ahşap genç yönetim

Birbirinden değerli genç ve dinamik 4 kişilik yönetim kamuoyuna umut verdi, güven verdi. Mehmet Duman (32) ile Oğuz Çakırcalı (35) (Başkan) halen Dursunbey Esnaflar Odası yönetiminde görev alıyorlar. Yönetimin en genç üyesi Fatih Sevinç (30) ise Dursunbey Keresteciler Derneği  yönetim kurulu üyesi durumunda. Yönetimin en yaşlısı Murat Sali (38) ise 30 Mart yerel seçimlerinde SP’den belediye başkanı adayı olmuştu.

Mehmet Duman hem kişilik, hem de esnaf olarak Dursunbey’in bilinen, sevilen ve güvenilen isimlerinden biri. Fatih Sevinç de Dursunbey’de sevilen, sayılan ve güvenilen genç isimlerden biri. Ayrıca kereste sektörünü iyi bilen bir isim. Şirket lehine bu avantajını iyi kullanacağını düşünüyoruz. Oğuz Çakırcalı sürpriz yaparak Dursunbey Esnaflar Odası başkanlığına seçildi. Geleceği olan, başarı olmak zorunda olan bir isim. Kendisini kanıtlamak için her iki alanda da başarılı olmak için uğraşacak. Murat Sali de Dursunbey’in sevilen isim ve esnaflarından biri. Yeniliğe ve girişimciliğe açık bir isim. Aday olduğu dönemde, Dursunbey yararına olacak en ciddi projeleri kamuoyuna sunan aday olmuştu. Ancak partisi nedeniyle yeterli desteği bulamamıştı. Ayrıca şirkette kör kuruşun hesabını sorabilecek bir anlayışa sahip.

dursunbey mehmet duman

MUSTAFA DUMAN’IN OĞLU MEHMET DUMAN’A DİKKAT!

Başkan Mehmet Duman’a ayrı bir bölüm açmak zorundayız. Dedesi, babası ayakkabıcı olan Mehmet Duman (Duman Kundura) babası aniden vefat edince dede ve baba mesleğini devam ettirmek zorunda kaldı. Babasının vefatından sonra 21 yaşında tek başına işleri üstlenen Mehmet Duman dede-baba mesleğini başarıyla yürütüyor.

Burada babası Mustafa Duman’ı da rahmetle anmak isteriz. 1994 yılında Adliye eski yazı işleri müdürü Mehmet Akbaştan ile birlikte Yeşil Kent Yapı Kooperatifini kuran Mustafa Duman öldüğü güne kadar kooperatif işlerini bizzat takip etmiş, şu anki Yeşil Kent’in bugünlere gelmesi için büyük çabalar harcamıştı. Kooperatife biz de üye olmuş, birkaç dönem yönetimde birlikte görev yapmıştık. O yüzden Mustafa Duman’ın çabalarını yakınen bilen bir kişiyiz.

dursunbey mustafa duman

MEHMET DUMAN’A “HAYIRLI OLSUN” DEDİK, “ZORU BAŞARACAĞIZ ABİ” DEDİ

İşyerinde ziyaret ederek “hayırlı olsun” diyerek başarılar dilediğimiz Mehmet Duman, “Abi arkadaşlar bu işe bizi münasip gördüler. Biz de memleket davası diyerek elimizi taşın altına koyduk. Arkadaşlar olarak zor bir işe girdiğimizin bilincindeyiz ama yönetim olarak bu işi başaracağımıza inanıyoruz. Tüm üye arkadaşlarımız ve abilerimiz ile birlikte el ele vererek Dursunbey’in makus talihini değiştirmeye çalışacağız. İnşallah sizlere mahcup olmayız” dedi.

PEKİ BU ŞİRKET BAŞARILI OLABİLECEK Mİ?

Daha önceki konuyla ilgili haberimizde de vurguladık “Bu şirketin ‘BAŞARISIZ OLMA’ gibi bir lüksü yoktur. Ya başaracaktır, ya da başaracaktır.” Kurucu üyeler tercihlerini genç ve şaibesiz  yönetim yönünde kullanarak ilk başarılı ve iyi niyetli adımlarını attılar. Ayrıca 6 kişilik danışma kurulu oluşturmaları da olumlu bir adım oldu. Tekrar vurguluyoruz: Bu şirket “Kadınlar İş’te” projesinin “Sürdürülebilirlik uzantısı” için kurulmuştur. Çünkü söz konusu projenin destek alabilmesi için sürdürülebilirlik boyutu önemlidir. Bu gerçeği yok sayarak “her kafadan bir ses çıkarsa” bu şirket amacına ve hedefine ulaşamaz diye düşünüyoruz. Şirketin adı üzerinde “Ahşap Sanayidir”. Kısa vadede bu amacın dışına çıkılması çeşitli sorun ve sıkıntıları beraberinde getirir.

Bu şirketin başarılı olmasını istiyoruz, başarılı da olmak zorunda. Genç, iyi ve güvenilir bir yönetim oluşturulmuş. Bu şirkette hiçbir üyenin parası göz göre göre heba olmayacaktır. Şeffaf ve eleştirilere açık olabildikleri sürece yeni yönetimin biz başarılı olacaklarına inanıyor ve güveniyoruz.

Yolunuz açık, gazanız mübarek olsun çocuklar!

Haber/Yorum: Ahmet Erdoğan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.