Dursunbey’de toprak gençlerin elinde hayat bulacak!

gençlik ve spor bakanlığı logo

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Gençlik Projeleri Destek Programı” II. çağrı döneminde, Dursunbey ilçesi Eko Köy ve Eko Turizmi Geliştirme ve Kalkındırma Derneği tarafından Bakanlığa sunulan ve kabul görenSeramik uğraşı terapisiyle bölge gençliğinin toplumsal hayata kazandırılması” başlıklı proje uygulanmaya başlıyor.

Mart 2015 tarihinde başlayıp, Mart 2016 tarihinde sona erecek projede; Dursunbey merkez ve mahallelerinde yaşayan 15-25 yaş arasındaki gençlerin kültür-sanat, sosyal uyum ve eğitim projeleri kapsamında, seramik uğraşı terapisi yoluyla eğitilmeleri ve bu yolla psiko-sosyal yönden güçlendirilmeleri ve özgüvenlerinin arttırılması amaçlanıyor.

Projeyi dernek adına yürütecek olan Dursunbey Meslek Yüksek Okulu Öğr. Gör. Nedim Çaltı, proje hakkında yaptığı bilgilendirmede; “Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Meslek Yüksekokulu Öğrencileri ile Dursunbey 125. Yıl İMKB Yatılı ilköğretim okulu öğrencilerini bir araya getirip birlikte sanatsal bir yolculuğa çıkartmayı, birlikte seramik dersleri almalarını ve ortak çalışmalara imza atmalarını sağlayacak olan bu proje Mart 2015’de başlayıp, Mart 2016’ya kadar sürecektir. Ortaya çıkan eserlerin sergilenmesiyle son bulacaktır.” açıklamasını yaptı. Öğr. Gör. Nedim Çaltı ayrıca bu proje ile; iki okulun bir araya gelmesi, ortak bir amaç için buluşması, farklı yaşam formlarının birbirlerini anlamaları ve güç birliğine gitmelerini amaçladıklarını vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 70.000 liralık hibe desteği sağladığı projenin Dursunbey ilçe gençliğine yansımalarının, proje süresince kamuoyuna detaylı olarak sunulacağı öğrenildi.

dursunbey eko turizm derneği

dursunbey dekod proje

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.