Dursunbey’de yüzme havuzu bir ihtiyaç mı?

Dursunbey Belediyesine ait sitede “İlçemize Büyük Yatırım THGM” başlığı ile sunulan haberde 3 milyon Türk lirasına mal olacak Yarı olimpik Yüzme havuzu tesisinin ilçemize kazandıracağı avantajlardan bahsediliyor. Ancak bu tesise harcanacak 3 milyon Türk lirasının kaynağının nereden ve ne şekilde karşılanacağı ise belirtilmemiş.

Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre ise; bu projenin mali kaynağı İller Bankasından kredi yoluyla sağlanacak.

Yarı olimpik Yüzme havuzu konusunda belediye sitesinde yayınlanan haberde şu vurgulamalar dikkat çekiyor:

-Dursunbeyli vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına hizmet vermek amacıyla yapılan bu tesiste Türk hamamı, sauna, vitamin bar, aletli ve aletsiz fitness center, kafeterya gibi alanlar bulunacak.

-Yüzme sporunu sevdirmek ve öğretmek için hazırladığımız bu proje Dursunbey halkından özellikle de bayanlarımızdan çok rağbet göreceğe benziyor

– Kapalı yüzme havuzuyla, saunası, hamamı ve fitness centeriyle halkımızın hizmetinde olacak olan tesis 12 ay boyunca halkımıza hizmet verecek.

-Yazın serinlemek için, kış aylarında ise ısıtmalı havuzunda ve saunasında dinlenmek için kullanılabilecek olan tesis bayanlara ve erkeklere ayrı günlerde hizmet verecek

-Tesis Belediye tarafından işletilecek, ısınma işlemi güneş enerjisi ve kömür ile gerçekleştirilecek. Kadınlara ve erkeklere ayrı günlerde hizmet verecek olan yeni tesis özel bir cam ile gece gündüz dışarıdan görülemeyecek, içeriden ise gece gündüz dışarısı görülebilecek.

Öte yandan yarı olimpik yüzme havuzu konusu sosyal medyada, gruplarda ve kamuoyunda hararetle tartışılmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.