Dursunbey’deki gençler ne yapıyor?

dursunbey ey türk gençliği

İlçemizde mevcut siyasi partilerimizin mevzuata uygun çeşitli isimlerde gençlik kolları vardır. Zaman zaman çeşitli etkinliklere imza atan gençlik kolları üzerinde yaptığımız araştırma sonuçlarında tesbit ve gözlemlerimiz ilginç sonuçlar ortaya koydu. Genellikle kıt ve kısıtlı mali imkanlar ile çalışmalarını yürüten gençlik kolları temsilci ve üyeleri zaman zaman şahsi özverilerde bulunarak temsil ettikleri misyonu sürdürmeye çalışıyorlar.

Dursunbey’deki partilerin gençlik kolları olarak bilinen oluşumların çalışma ve performansları hakkında edindiğimiz bilgiler ışığındaki gözlemlerimiz şu şekilde oluştu:

(Not: Haberimizde oluşumlara alfabetik sıralamaya göre yer verilmiştir.)

dursunbey anadolu gençlik kolları

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ DİKKAT ÇEKİYOR!

Kısa zaman önce kurulan Anadolu Gençlik Derneği Dursunbey şubesi, seri etkinlik ve toplantılar ile dikkat çekmeye başladı. “Helal Kazanç” ve “Helal Gıda” konulu 2 toplantı gerçekleştiren AGD, gençlerin sempatisini toplamaya başladı. 41 yaşındaki Rahmi Yaşar’ın başkanlığını yürüttüğü AGD Dursunbey şubesinin çalışmaları ilgi ile izleniyor.

dursunbey ak gençlik

AK PARTİ DURSUNBEY GENÇLİK KOLLARINDA “TIK” YOK!

27 yaşındaki M. Ali Hüner’in başkanlığını yaptığı Ak Parti Dursunbey Gençlik Kollarından “dişe dokunur” her hangi bir çalışma ve etkinlik sesi duyulmaması, ilçede en fazla merak edilen konuların başında geliyor. İlçede Ak Partinin ezici oy üstünlüğüne ve maddi olanakları diğer oluşumlara göre kat kat fazla olmasına rağmen ilçe ve ilçe gençliği adına yararlı bir faaliyet gösteremeyen Ak Parti Dursunbey gençlik kolları en fazla eleştirilen oluşumların başında geliyor. Başbakanın mitingine gitme faaliyeti dışında her hangi bir etkinlik çalışması sergileyemeyen Ak Parti Dursunbey gençlik kollarının ses getirici faaliyetlerde bulunmasının ilçeye önemli yararlar sağlayacağı görüşü kamuoyunda hakim.

dursunbey alperen ocakları

DURSUNBEY ALPEREN OCAKLARI BELEDİYE İLE ORTAK GECE DÜZENLEDİ

2013 Ocak ayında Dursunbey Belediyesi ile ortaklaşa “Mekke’nin Fethinde Büyük Buluşma” isimli gece düzenleyen Dursunbey Alperen Ocakları önemli bir organizasyonu gerçekleştirmesi ile dikkat çekti. Ocak başkanlığını Seyitali Çeşme’nin yürüttüğü Dursunbey Alperen Ocaklarının başka ne tür etkinliklere imza atacağı ise merak ediliyor.

dursunbey ülkü ocakları

DURSUNBEY ÜLKÜ OCAKLARI HEM VAR, HEM YOK!

İlçemizin en köklü gençlik oluşumlarından olan Dursunbey Ülkü Ocakları en etkin oluşum olmasına rağmen, son zamanlarda tek düzeliği ile dikkat çekiyor. Eski dönemlerde Aşık Sefai, Ahmet Yılmaz, Mustafa Yıldızdoğan, 2011 yılı Haziran ayında Ali Kınık gibi önemli sanatçıları ilçemiz halkıyla buluşturan Dursunbey Ülkü Ocakları daha sonraları derin bir sessizliğe gömüldü.

34 yaşındaki Osman Sert’in başkanlığında en kıt ve kısıtlı maddi imkanlarla gençlik faaliyetlerini sürdüren Dursunbey Ülkü Ocaklarının önümüzdeki aylarda yeni organizasyonlara imza atacağı da alınan duyumlar arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.