Dursunbey’deki yüzde 82 oy bizim başarımızdır!

yenidursunbey-kurşun-kalem

Cumhurbaşkanlığı adayları belli olduktan sonra bireysel olarak hangi adayı desteklememiz konusunda uzun uzun düşündük. Erdoğan 1. turda olamasa da, 2. turda kesinlikle seçilecekti. Sonuç belli ise, süreci hızlandırmak gerekir diye düşündük.

Peki süreci hızlandırmak için ne yapmak gerekiyordu? Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda sonuçlanmalıydı. Ayrıca her seçim devletimize önemli bir maliyet getiriyor, insanlar seçim havasına girdikçe toplumsal ayrışmalar daha da artıyordu. İnsanlar bir birine küsüyor, tartışıyor, kalpler kırılıyordu.

Uzun Uzun düşündükten sonra (Dursunbey şartlarında riskli olmasına rağmen) kendimizce elimizi taşın altına koyarak Selahattin Demirtaş’ı destekleme kararı aldık ve sosyal medyada sürekli onunla ilgili paylaşımlar yaptık. İlk paylaşımlarımızdan birinde Dursunbey’den milliyetçi bir kardeşimiz “Seni uyarıyorum. Bu herifi bir daha yayınlama” (24 Temmuz 2014) diye aba altından sopa göstererek tehdit etti.

Polemiğe girmedik, kendisine özelden Sevgili ….. kardeşim. Başbakanımızın ve hükümetimizin çok önemsediği çözüm sürecini engellediğin ve şahsımı tehdit ettiğin gerekçesiyle hakkında dava açacağım. Kendine iyi bir savunma hazırla. Bu vesile ile bayramını kutlar, hayırlı işler dilerim.” Mesajını gönderdik. Kendisi de bize ben seni tehtid etmedim” demekle yetindi. Bu durum hedefe ulaşacağımızın bir işareti oldu. Çünkü Dursunbey’deki milliyetçi düşünceyi Erdoğan’a yönlendirmenin başka formülü yoktu.

tercihimiz demirtaş

Peki Demirtaş konusunda ciddi miydik? Ciddiydik.

Çünkü biz de biraz devrimcilik ruhu vardır. Söylemleri ile bize gerçekten umut ve heyecan verdi. Hiç düşünmeden tercihimizi Demirtaş’tan yana kullandık. Eğer düşündüğümüz gerçekleşirse hem seçim ilk turda bitecek, ülkemizin maddi-manevi kaybı olmayacak, hem  de Türk siyaseti Selahattin Demirtaş gibi genç ve idealist bir ismi kazanacaktı.

Demirtaş’tan emin olabilmek için kendisine, kendi sitesi üzerinden bir soru yönelttik. Sorumuz 2 gün sonra gayet makul ve ikna edici tarzda yanıtlandı.

Sonuçta Dursunbey Erdoğan’a rekor bir destekle oy verdi. Haberimizin birinde “Neden %82” sorusuna cevap aradık. Diğer haberimizde AKP başkanı Halil Demir’in başarısı olduğuna vurgu yaptık. Aslında ne o, ne bu. Biz Demirtaş’a destek vererek Dursunbey’deki milliyetçi seçmeni özellikle Erdoğan’a yönlendirdik. Çünkü 2. tur ülkemiz için her yönüyle kayıp olacaktı.

Bizi AKP muhalifi bilirler. Doğrudur. AKP üyesiyiz, o da doğrudur. İktidarın ve başbakanın çoğu icraatlarını beğenmeyiz ve eleştiririz. Tek benimsediğimiz ve önemsediğimiz sözü “Analar ağlamasın” olmuştur. “Peki bu kadar eleştiri neden?” derseniz, aslında tepkimiz AKP içindeki soytarılara ve rantçılaradır. Bunları çoğu düzen adamıdır ve sürekli düzen partileri içinde yer alırlar. Mamaları kesildiği an, sizi anında satarlar.

Sonuç itibariyle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde (bireysel bazda) tüm düşüncelerimiz ve hesaplarımız tutmuş oldu. Erdoğan cumhurbaşkanı seçildi, Demirtaş dikkat çeken bir oy aldı ve Türkiye siyasetindeki yerini almış oldu.

Dursunbey’deki AKP camiasında %82’yi kendi başarıları gibi gören bazı soytarıları sakın ciddiye almayın. Onlar cukkalarından başka bir şeyi düşünmezler. Dursunbey’deki %82’nin mimarı bu aykırı kardeşiniz Ahmet Erdoğan’dır.

İyi iş çıkardık, çocuklar!

demirtaş destek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.