DURSUNBEY’İN BAŞARI HİKAYELERİ

dursunbey-basari-hikayeleri

Eski tarihlerde bir kitabın arka yüzünde yazarın tanıtım yazısında “Artık kimse bana kitapsız diyemeyecek. Artık benim de bir kitabım var” diye mizahi bir vurgulama vardı.

ugur-satilma-dursunbey

UĞUR SATILMA 42 yaşında, 10 yıldır Dursunbey’de öğretmenlik yapıyor. Şu an  Dursunbey Atatürk İlköğretim Okulunda rehber öğretmen olarak görevli. Dursunbey ile ilgili bir kitap yayınladığını öğrendik. Kendisinden okumak ve incelemek için bir kitap rica ettik, kendisi de bize takdim etti.

236 sayfalık bir kitap. Kitabın adıyla örtüşen  41 konuya ve portreye yer verilmiş. Dursunbey için böyle bir kültür yayını hazırladığı ve yayınladığı için öncelikle sayın Uğur Satılma’ya teşekkür edelim. Maddi ve manevi bir çaba sarf edilmiş. İyi bir çalışma olmuş.

Kitapta Sadi Güven’den İlkay Gündoğan’a; Cemil Kamçı’dan Adem Karpuzluk’a kadar değişik alanlarda başarılı olmuş farklı isimlere yer verilmiş. Ancak başarılı olarak sunulan bazı isimlerin o kadar da başarılı olmadığını biliyoruz ve abartıldığını da gördük. Dursunbey’li olmayan 10 yıllık bir öğretmen tarafından böyle bir kitap hazırlanması bile olumlu olduğu için bu durumu eleştiri kategorisine almadık.

Düzenlemesi Kübra Yıldız ve Hatice Girgin, Tasarımı Ertan Çınar tarafından yapılan “Dursunbey’in başarı hikayeleri” bir fotoğraf sergisi havasında. Anlatımda akıcı bir dil kullanılmış. Kitabın bizce tek eleştirilecek yönü, kitapta teşekkür edilen kişi sayısı çok fazla olmuş.

“Dursunbey’in başarı hikayeleri”nin Dursunbey’e UĞUR’lu olmasını dileriz.

sadi-guven-dursunbey

ilkay-gundogan-dursunbey

Bir Yorum var: DURSUNBEY’İN BAŞARI HİKAYELERİ

  1. bir dost dedi ki:

    ayyyyyyssss bu benim öğretmenimmmm mm inanamıyommmmm
    düzenleyen de öğretmenim ayyyyyyyyy !!!!!!!!!!!!! çok gururlandımmmmmmm!!!!!!!!!!! olamaz yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa . sizi çoğk seviyimmmm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.