Siyah beyazdan, çok renkliye Dursunbeyspor

1939 yılında kurulan ve Balıkesir ilinin en köklü spor kulüplerinden biri olan Dursunbeyspor forması altında geçen 73 yıllık sürede yüzlerce genç forma giydi. Yüzlerce gencin ilk amatör sporcu lisansları Dursunbeyspor adına çıktı. Az veya çok her genç Dursunbeyspor’un başarısı için ter döktü, özverilerde bulundu.

Bir dönem yöneticilik yaptığımız, (daha doğrusu yapmaya çalıştığımız) Dursunbey’spor’u (Fenerbahçeli olmamıza rağmen) Fenerbahçe’den bile çok sevdik.

Çünkü; kuruluşundan bugüne Dursunbeyspor forması giyen her genç, “Dursunbey adına” mücadele etmiştir, mücadele etmektedir. Çünkü; bizler çekirdeğimizi alır, tribünlere gideriz. Maç başlar, izleriz, ahlarız, oflarız, söveriz, sayarız, alkışlarız, sonuçta maç bir şekilde biter.

Bizim bu keyfimize karşın, bir Pazar günü evinde yatıp dinlenmek varken, arkadaşları ile herhangi bir yere veya pikniğe gitme hakkı varken, çantasını veya poşetini alıp maça gelen o gençlerimiz, o kardeşlerimiz Dursunbeyspor formasını giyip, Dursunbey için, Dursunbeyspor için ter dökmekte, sakatlanma riski ile mücadele etmektedir.

Bunun güneşi var, yağmuru var, çamuru var, rüzgarı var. O gençler her türlü hava şartlarına rağmen mücadele ederler. Tarihte bir “Çimentospor-Dursunbeyspor” maçı vardır ki, o dönemin sporcularına sorun, size o gün hangi hava şartlarında oynadıklarını anlatsınlar. O maçın sonunda şehir merkezine gitmek üzere Dursunbeyspor’un otobüsüne binen maçın hakemleri “Bu hava şartlarında bu maçın oynanması mümkün değildi. Önce ertelemeyi düşündük, ancak Dursunbeyspor bir sürü masraf yapıp tekrar gelip maç yapmasın diye maçı ertelemedik” demişlerdi.

Dursunbeyspor deyince, bizim en sevdiğimiz antrenör Halil Biltekin’dir. Dursunbeyspor’a emeği ve gayreti geçen önemli isimlerdendir. Ne zaman ki Halil Biltekin’in Dursunbeyspor’daki görevi bitmiştir, Dursunbeyspor’da (oyun ve oyuncu kalitesi bakımından) düşüşler başlamıştır. O yüzden Halil Biltekin ağabeyimizi “Dursunbeyspor adına” sevgiyle ve şükranla anmak istiyoruz.

Dursunbeyspor’a uzun yıllar emek veren Necati Seçal’ı da unutmamak lazım. Necati Seçal da “Dursunbeyspor’un simgelerinden” birisidir. Yıllarca bin bir özveriyle Dursunbeyspor’un hizmetinde olan Necati Seçal Dursubeyspor’un bir çok kahrını çekmiş, bir çok gencin Dursunbeyspor’a sporcu olarak kazandırılmasına önemli katkıları olmuştur. Necati Seçal’ı da “Dursunbeyspor adına” saygıyla ve sevgiyle selamlıyoruz.

73 yıllık Dursunbeyspor tarihinde yüzlerce gencimiz forma giyerken, isimleri “unutulmazlara” giren onlarca da gencimiz olmuştur. Kemal Onat, Osman Cengiz ikilisi bu isimlerin başında gelir. Cemil Kamçı, Ali Canbey, Ramazan Bursalı (Lele), Halil Demir, merhum İsmail Handemir (Maykıl), Halil Süren, Mücahit Sak, Bahadır Kahveci, Mehmet Burmalı, Sevin Eken, İsmail Yılmaz ve daha niceleri…

Halil Biltekin’in “sizin oynayacağınız topun…” diye başlayan taktikleri… Kemal Onat’ın süper ötesi golleri… Osman Cengiz’in süper pasları ve frikik golleri… Kaleci Cemil’in güven veren duruşu… Ali Canbey’in hava toplarındaki hakimiyeti… Lele Ramazan’ın hırsı, sürati ve çalımları… Halil Demir’in bitmeyen enerjisi ve Dursunbeyspor tarihinin en iyi sağ beki olması… Maykıl’ın topla beraber adama girmesi, sert şutları ile kalecilerin korkulu rüyası olması… Halil Süren’in tekniği… Mücahit Sak’ın sürati,  rakip defansı yorması ve attığı güzel goller… Bahadır Kahveci’nin süper sol ayağı ve sol ayağı ile attığı süper goller… Mehmet Burmalı’nın sol bekteki müthiş hırsı, azmi, rakibine kene gibi yapışması… Sevinç Eken’in santrafor olarak gerektiğinde oyunu iyi okuyarak tek başına maç kazandırması, gerektiğinde çok iyi libero görevi yapması… İsmail Yılmaz’ın asabi olmasına rağmen sürati ve tekniği ile attığı harika goller… Daha niceleri… Anlatmakla bitmez.

Maçın ilk 10 dakikasında 3-0 öne geçen Dursunbeyspor… Rakibini net skorla 10-0 yenen Dursunbeyspor… Bir çok namağlup takımlara ilk yenilgisini tattıran Dursunbeyspor… Deplasmanda 5-0 yenilmesine rağmen Dursunbey’e güle oynaya dönen Dursunbeyspor… PTTspor kalecisi Bekir’e karşı 90 dakika tempo tutan ve Bekir’i canından bezdiren muhteşem Dursunbeyspor seyircisi…

DURSUNBEYSPOR’U SEVMEK, BAŞKA BİR SEVGİDİR.
BU SEVGİNİN DEĞERİ PARAYLA ÖLÇÜLMEZ…

Dursunbeyspor’da etiket kazanmak, kendi reklamını yapmak, çıkar sağlamak adına yöneticilik yapılmaz. 73 yılllık Dursunbeyspor’un şanlı tarihinde böyle bir örnek yoktur.

Dursunbeyspor tarihi boyunca bir çok değerli insan Dursunbeyspor yönetiminde görev aldı. Biz bayrağı (kendisinin onayını ve rızasını alarak) değerli ağabeyimiz Rıdvan Güven’den devir almıştık. Ne bizden önceki, ne bizden sonraki yönetici ağabeylerimiz ve arkadaşlarımız içinde, Dursunbeyspor yöneticileri hiçbir zaman takımın önünde, yani ön planda olmamışlardır, gözükmemişlerdir. Onlar her zaman Dursunbeyspor’un arkasında ve arka planda durdular. Çünkü onlar için önemli olan Dursunbeyspor’un yaşaması ve başarısıydı.

Dursunbeyspor güzel bir tarihe sahiptir ve bu tarihte çok renkli ve başarılı dönemler yaşanmıştır.

73 yıllık tarihi boyunca Dursunbeyspor’a emeği geçen tüm yöneticilerimize, tüm sporcularımıza, ilgisini ve desteğini esirgemeyen tüm kamu ve özel sektör temsilcilerine, işadamlarımıza, esnaflarımız ve tüm spor sever Dursunbey halkına “DURSUNBEYSPOR ADINA” sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.