Dursunbeyspor-Yeni Sanayispor maçı olaylar nedeniyle tatil edildi

DURSUNBEYSPOR: AYDIN** İSA** FAHRETTİN**TOLGA*** RECEP** GÖKHAN** (ERDİ ŞAHİN*) FATİH**** MEHMET** SALİH**** (ERDİ ASLANBAY*) TAYFUN** ALTAN***

DK 5: Dursunbeyspor ilk kornerini kullandı. Üst üste ikinci kornerini kullandı.

DK 9: Maçın ilk sarı kartını Dursunbeyspor’dan Salih gördü.

DK 10 Maç gerilmeye başladı. Takımlar sert oyuna yöneldi.

DK 16: Rakip oyuncu sarı kart gördü.

DK 34: Oyuncular maçtan çok hakemle oynuyor. Dursunbeyspor’lu oyuncular asabi görüntü veriyor.

DK 36: Rakip takım ilk şutunu attı, top kalecide kaldı.

DK 37: GOL… Salih rakip ceza alanına sol kanattan güzel hareketlerle girdi. Kaleye paralel gönderdiği topa Altan dokundu 1-0

DK 44: Salih sol çaprazdan vurdu, top kornere çıktı.

Maçın ilk yarısında 4 dakika uzatma oldu.

DK 45: Dursunbeyspor’dan İsa ilk yarı biterken sarı kart gördü

İKİNCİ YARI

DK 46: İkinci yarıda ilk atağı Yeni Sanayispor yaptı. Top üst direkten geri döndü.

DK 47: Salih kornerden gelen topa sol çaprazdan vurdu, top auta gitti.

DK 50: Rakip oyuncu sarı kart gördü.

DK 51: Mehmet ceza sahası dışından düzgün bir vuruş yaptı, ancak top sol kanattan auta gitti.

DK 58: Dursunbeyspor’dan Gökhan sarı kart gördü.

DK 59: Rakip oyuncu sarı kart gördü.

DK 59: Y. Sanayispor’un atağında top kaleciyi geçti, topu defans oyuncumuz çıkardı.

Maçın 60. Dakikasındayız. Rakibe önemli her hangi  bir gol pozisyonu vermedik.

DK 62: Dursunbeyspor’dan Tolga sarı kart gördü.

DK 63: Y. Sanayispor ilk oyuncu değişikliğini yaptı.

DK 70: Dursunbeyspor’da Salih çıktı, yerine Erdi Aslanbay girdi.

DK 76: Dursunbeyspor’dan Mehmet sarı kart gördü.

DK 80: Dursunbeyspor’da Gökhan çıktı, yerine Erdi Şahin girdi.

DK 80: Rakip oyuncu sarı kart gördü.

DK 84: Maçın hakemi Y. Sanayispor’un yedek kulübesindeki oyuncuya KIRMIZI kart gösterdi. Bu dakikadan sonra maç gerilmeye ve sertleşmeye başladı.

DK 88: Y. Sanayispor ceza sahamızın sol köşesine yakın noktadan faul atışı kazandı. Faul atışı hazırlıkları sürerken itişmeler, kakışmalar oldu. Hakem bu esnada tesbit edemediğimiz Dursunbeyspor’lu oyuncuya kırmızı kart gösterdi. Bu kart sonrası ortam daha gerildi. Hakem bu kez Y. Sanayispor’lu oyuncuya kırmızı kart gösterdi. Bu andan sonra saha savaş alanına döndü. Tekmeler, yumruklar, küfürler havada uçuştu. Sahada oyuncular arasında başlayan olaylar tribünleri de etkileyince bazı taraftarlar sahaya girdi ve rakip oyunculara saldırıda bulundular. Uzun süren kavgalardan sonra soyunma odalarına çekilen maçın hakemleri maçı tatil ettiklerini açıkladılar.

Olaylar sonrası Dursunbeyspor’dan 4, Yeni sanayispor’dan 3 olmak üzere toplam 7 oyuncunun kırmızı kart gördüğü öğrenildi.

MAÇTAN NOTLAR:

Maçın başlaması ile birlikte iki takım oyuncuları da futbol oynamaktan çok rakiple oynayıp, sert futbolu tercih ettiler. Oyuncular her pozisyon sonrası sürekli hakemin üzerine yürüyüp hakemi baskı altına almaya kalktılar. İlk yarıda çıkan 3 sarı kart, maçın ikinci yarısının daha sert geçeceğinin habercisi oldu. Maçın ikinci yarısında 6 sarı kart daha çıkınca tahminlerimizde yanılmadık ve istenmeyen olaylar yaşanarak maç tamamlanmadan tatil edildi.

Sanki olayları seyirci başlatmış gibi yönetici ve antrenörlerin seyircilere fırça atmaya kalkması hoş olmadı. Seyircilerimiz olaylara kadar maçı sakin sakin izledi. Küfür bile olmadı desek yeridir. Olayların saha içinde futbolcular arasında başlaması üzerine bazı taraftarlar etkilendi ve sahaya girerek rakip oyunculara tepki verdiler. Güvenlik güçlerinin taraftarların sahaya girmelerine izin vermeleri güvenlik zaafiyeti olarak göze çarptı. Bazı seyirciler, saha girişindeki iki kapıdan ellerini kollarını sallaya girdiler.

MAÇIN YORUMU:

Maçın kahramanı ve en iyi oyuncusu bizce Salih’ti. Pozisyon kovaladı, gol pozisyonları yarattı, rakibe pres yaptı, defansa yardıma geldi, forvete top taşıdı, golün hazırlayıcısı oldu. Golün sahibi Altan çok çalıştı, ancak forvette çok yalnız kaldı. Orta saha oyuncuları pas çıkaramayıp, forvetin kanat oyuncuları da rakip kaleye top taşıyamayınca Altan tek başına rakip defansı geçmeye çalıştı. Kaleci Aydın’a fazla bir iş düşmedi. Maç boyunca 3-5 top ancak kendisine geldi. Orta saha defansa dönük oynuyor, bu da takımın hücum gücünü zayıflatıyor. Defans fazla hata yapmadı, ancak herkes yerinde çakılı oynadı. Orta sahaya top taşımada yetersiz kaldılar.

Haber/Yorum: AHMET ERDOĞAN

dursunbeyspor-taraftar

dursunbeyspor-besiktasli-ibo

dursunbeyspor-baba-ogul

dursunbeyspor-olaylar

dursunbeyspor-yusuf-baskan

dursunbeyspor-sportmenlik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.