Dursunbeyspor’dan bir Mücahit Sak geçti…

Dursunbey’in yetiştirdiği ve Dursunbeyspor’un en iyi sağ açık oyuncularından biri olan Mücahit Sak, ilçemizi Gebze’de gururla temsil etmeye devam ediyor.

Spora olan ilgisi ve merakı nedeniyle 1990’lı yıllarda Dursunbeyspor kadrosunda yer bulan Mücahit Sak 5-6 yıl boyunca Dursunbeyspor forması giydi. Forma giydiği sürece başarılı maçlar çıkaran Sak, sürati, tekniği ve attığı goller ile seyircinin gönlünde taht kurmuştu.

1992-1996 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde öğrenim gören Mücahit Sak, 1996 yılında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atandığı Gebze’de Barış İlköğretim Okulu, STFA Anadolu Teknik Lisesi ve Denizyıldızları A.T.Lisesinde görev yaptı. 2002-2006 yılları arasında Tayfunspor, 2006-2008 yılları arasında Gebzespor’da antrenörlük yaptıktan sonra 2008 yılında ilçe Hüviyetini alan Çayırova’ya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü olarak görevlendirildi.

Geçmişinde Futbol, Hentbol ve Atletizm branşlarında sporcu lisansı olan Sak’ın UEFA-B Futbol Antrenörlük diploması bulunuyor.

1.ve 2. Uluslararası Çayırova Koşusu Yarış Direktörlüğünü yapan Sak, 2011 Kasım ayında AİMS (Dünya Maraton Birliği) üyesi şehirlerin katıldığı New York Maraton Yarış Direktörleri Programında ülkemizi temsil etti.

Çayırovada sporu hayat tarzı haline getiren Mücahit Sak, Aralık 2011′den itibaren Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü olarak görev yapıyor.

1973 doğumlu olan Mücahit Sak’ın ilk amatör sporcu lisansı Dursunbeyspor adına çıkarılmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.