“I love you Anadolu” isimli proje STDF’na sunuldu

dekod dursunbey süleler

Kısa adı DEKOD olan Dursunbey ilçesi Eko Köy ve Eko Turizmi Geliştirme ve Kalkınma Derneği yeni bir projeye daha imza attı.

Daha önce “Hayaldi, gerçek olacak” başlıklı projeyi Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na sunan DEKOD, şimdi de “I Love You Anadolu” başlıklı bir proje hazırlayarak “Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu”na başvuruda bulundu.

Dursunbey Kaymakamlığı ile Süleler Köyü Muhtarlığı’nın ortak olduğu proje kabul görmesi durumunda Dursunbey ilçe sınırları dahilinde uygulanacak. Proje kapsamında Dursunbey ilçesinde sürdürülebilir çok yönlü ve çok amaçlı eko turizm faaliyetleri gerçekleştirilecek ve pilot köy olarak seçilen köylerimizde çeşitli turizm etkinlikleri gerçekleştirilecek.

yaşar aksanyar osman eser

“Dursunbey’in Hanları” sloganı ile yürütülecek proje doğrultusunda ötekileştirilmiş ve görmezden gelinen Dursunbey ilçesinin doğal atmosferi ve imkanları ön plana çıkarılarak, Dursunbey ilçesinin eko turizm ile tanışmasına zemin hazırlanacak.

“Hedef Dursunbey 2023” programı doğrultusunda 5 değişik proje üzerinde çalışan DEKOD, ilk 2 projeden sonra diğer projeleri de tamamlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. 2013 ve 2014 yılında tüm projeleri Dursunbey ilçesinde uygulamaya başlayacak olan DEKOD, önemli açılımları sürdürmeye devam edecek.

gelecek turizmde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.