GELDİKLERİ GİBİ, GİTTİLER…

Dursunbey Belediyesi ile Askerlik Şubesinin kayıtlarına göre:

DURSUNBEY’İN KURTULUŞU DİYE BİR ŞEY YOK!

Yıllardır ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunu törenler ve protokoller ile kutluyoruz. Ancak yıllar önce Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey Askerlik şubesi nezdinde yaptığımız yazılı müracaatlar sonucu, “Dursunbey’in Kurtuluşu”nun halkın anladığı manada olmadığı ortaya çıktı.

İlçemize düşman birliğinin Bursa yönünden (sadece Yunanlılar) geldikleri, bu birliğin Hıdırlık mevkiinde konuşlandığı, bir süre Dursunbey’de kaldıktan sonra “Türkiye’de düşman işgalinden kurtuluş hareketinin başlamasıyla birlikte”, bu birliğin Balıkesir’e gitmek üzere ilçemizden ayrıldığı yazılı kaynaklarca açıklanmaktadır.

Bu bilgilerden hareketle; ilçemizde konuşlanan düşman birliği ile veya herhangi bir başka düşman birliği ile göğüs-göğüse mücadele, (halk tabiri ile tekme-tokat kovma) birbirine saldırma veya silah atma gibi eylemler gerçekleşmemiştir. (Bu bilgiler Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey Askerlik Şubesi tarafından yazılı olarak teyit edilmiştir.)

Bu haber; “Dursunbey küçümseniyor” gibi bir algılama çıkarılmaması için “DURSUNBEY TARİHİNİ DAHA SAĞLIKLI BİLGİLERLE YAZMAK VE GELECEK NESİLLERE DURSUNBEY İLÇEMİZİ DAHA SAĞLIKLI BİLGİLERLE AKTARMAK” amacı ile hazırlanmıştır.

(Özel Haber: Kaynak gösterilmeden kullanılamaz)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.