Mehmet İlker Dursunbey’in ufkunu ve önünü açtı

mehmet ilker biyografi

Ömrünün son 20 yılını kendi memleketi olan Dursunbey’e adayan Mehmet İlker, bu kez İlkerler Balatlı Grup A.Ş. olarak Dursunbey’de büyük bir yatırımın stardını verdi ve şirket bünyesinde önemli bir yer tutacağı belirtilen Avrupa standartlarındaki mezbaha ile TAMET Entegre tesislerinin temeli törenle atıldı.

Dursunbey ilçesi İlkerler Balatlı Grup A.Ş.nin mükemmel organizasyonu sonucu 21 Haziran Cumartesi günü tarihi bir gün yaşadı. Balıkesir Valisi Ahmet Turan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve beraberindeki heyetin katılımları ile Durabeyler yolu Karaali bölgesinde günlük 49 büyükbaş ve 149 küçükbaş hayvan kesim kapasiteli mezbaha ile çok amaçlı et entegre tesislerinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törende şirket adına konuşma yapan yönetim kurulu başkanı Mehmet İlker, TAMET et entegre tesisleri ve Dursunbey’in geleceği konusunda önemli açıklamalar yaptı. Konuşmasında TAMET tesisleri olarak Dursunbey’de hayvancılığın gelişmesi, üretimin artması, direkt ve dolaylı istihdama katkı yapmayı hedeflediklerini belirten Mehmet İlker desteklerinden dolayı başta Balıkesir Valisi Ahmet Turan’a, Balıkesir Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a ve tüm ilgililere teşekkür etti.

tamet et temel atma töreni

ULAŞIM SIKINTILARININ ÇÖZÜLMESİ YATIRIMLARI HIZLANDIRACAKTIR

Dursunbey’in işsizliğin had safhaya ulaştığı ve en çok göç veren, gelir düzeyi en alt sınırda bir ilçe olduğuna dikkat çeken Mehmet İlker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bölgemizle özel olarak ilgilendiğini vurguladı ve bölgemizdeki yolların tamamlanması ile en önemli sıkıntılardan biri olan ulaşım probleminin ortadan kalkacağını, bu durumun işadamlarına yatırım yapma imkanı ve kolaylığı sağlayacağını belirtti.

DURSUNBEY’İN KALİTELİ KIRMIZI ETİNİ TÜRK HALKININ TÜKETİMİNE SUNACAĞIZ

Konuşmasının tesisler hakkında da bilgiler veren Mehmet İlker, “Avrupa standartlarında oluşturulacak mezbahanemiz günlük 49 büyükbaş, 149 küçükbaş hayvan kesim kapasiteli olacaktır. Et entegre tesislerimizde hazır köfte, döner, hamburger, işkembe gibi ürünler işlenip paketlenecek ve soğuk zincir kanalıyla büyük marketlerde günlük olarak ulaştırılacak ve satışa sunulacaktır. Dolayısıyla bu topraklarda yetişen Türkiye’mizin çok lezzetli, çok kaliteli kırmızı etini değerli Türk halkının tüketimine sunacağız” dedi.

MEHMET İLKER’DEN DURSUNBEY’Lİ HEMŞERİLERİNE ÖNEMLİ MESAJLAR

Konuşmasının sonunda Dursunbey’li hemşerilerine de önemli mesajlar verdi. Mehmet İlker “Bu proje aynı zamanda Dursunbey’in artık kabuğunu kırmakta olduğunun bir başlangıcıdır. Dursunbey kalkınma yolculuğunda bu ilçede yaşayan herkes, sermaye sahipleri, esnaflar birbiri ile uğraşmayı bırakıp birleşmeli, güçlerini bir araya getirmeli, İstanbul-İzmir gibi değişik yerlerden mal getirip satmak yerine burada üretip dışarıya sattıklarında çok daha kazançlı çıkacaklarını görmeleri gerekir” açıklamasını yaptı.

mehmet ilker konser hüner coşkuner

DEV ORGANİZASYON DEV KONSERLE TAÇLANDIRILDI

Aynı günün akşamı Suçıktı Mesire yerinde sanatçılar İsmail Özkan ve Hüner Coşkuner’in katıldığı bir konser organize edildi. Yoğun ilgi gören konser ses sistemlerindeki teknik arızalar nedeniyle oldukça geç başladı. Konser geç başlamasına rağmen halkımızdan büyük ilgi gördü, beğeni topladı.

mehmet ilker tamet tören

MEHMET İLKER TÜM KONUKLAR İLE BİZZAT İLGİLENDİ

Kah dışarıdan gelen misafirleri olsun, kah Dursunbey’li hemşerileri olsun tüm konukları ile bizzat ilgilenen Mehmet İlker, Dursunbey’in son 20 yılına baktığımızda, Dursunbey tarihinde ne devlet eliyle, ne de özel sektör eliyle yapılmamış/yapılamamış dev bir yatırım organizasyonunu gerçekleştirerek büyük bir başarıya ve sevince imza attı.

Haber/Yorum: Ahmet Erdoğan

mehmet ilker mezbaha

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.