MHP camiasının alnı ak, başı dik olsun. Bu yenilgi değildir!

dursunbey mhp aday adayları

31 Ağustos 2013 tarihinde bir arkadaşımızın sosyal medyada Ömer Dayı’nın MHP’den belediye başkanı adayı olmasını önermesi ile başladı MHP Dursunbey teşkilatındaki siyasi hareket. O günlerde Ömer Dayı’ya sorduk, “Belediye başkanı adaylığını düşünmüyorum. Benim şartlarım uygun değil” açıklamasını yaptı. Ardından bir müdürün ismi “Bu isimle kesin kazanırız” diyerek dolaştı MHP’lilerin dilinde. Müdürün de gönlü vardı (kendisi ile bu konuda teyit almak adına görüşmemiz de oldu) ama özel durumlar ve şartlar nedeniyle müdürün adaylığı gerçekleşmedi.

Bu arada 22 Ekim tarihinde MHP’ye BM için 5 isim önerdik. Daha sonra bu 5 isimden 2’si listeye girdi, biri meclis üyesi seçildi. 24 Ekim’de Nihat Açık ve Alper Gökhan Güven’e MHP’den belediye meclis üyesi adayı olmalarını önerdik.

dursunbey mhp adaylar

Bu defa kamuoyunda bir doktorun MHP’den belediye başkanı adayı olacağı, bu adayın çok güçlü olduğu söylentileri yayıldı. O dönemde görüştüğümüz MHP’ye yakın kaynaklar da olayı doğruladı. Hatta işin kesinleştiği bile iddia edildi. Sonuçta adayların belirlenmesine yakın günlerde doktor konusunun da hüsranla sonuçlandığı öğrenildi. Daha sonra aday listelerinin seçim kuruluna verilmesine yakın, MHP seçimlere İsmail Mehrioğlu ile gireceğini açıkladı.

20 Şubat 2014 tarihinde, İsmail Mehrioğlu’nun bu seçimi kazanamayacağını, teşkilatın çok çalışması gerektiğine vurgu yaptık. O yazımızda “Balıkesir belediye başkanı ile övünmek pozisyonundan çıkılmalıdır” uyarısında bulunduk.

23 Şubat tarihinde BM üyesi adayı veteriner Gökhan Sayın’ın MHP için iyi bir tercih olduğuna vurgu yaptık. Aynı tarihte “Bu adama dikkat” başlığı ile BM üyesi adayı Ömer Dayı’ya dikkat çektik. Bu paylaşımımız büyük beğeni topladı.

24 Şubat tarihinde MHP’nin kontenjan adayları Ahmet Yörük ve Orhan Başaran’ın tanıtımlarını yaptık. 26 Şubat tarihinde MHP BM üyesi adayı Güven Sarıgöz’ün mesleki özelliğine dikkat çektik. Aynı tarihte İsmail Mehrioğlu için “HAREKET saati geldi. Bizimle geliyor musunuz?” diyerek değişik bir slogan ürettik. Bu slogan da oldukça beğenildi.

dursunbey mhp propaganda

GELDİK MART AYINA… MHP ADINA EN FAZLA ÖMER DAYI’DAN BAHSETMİŞİZ.

Seçim arşivimizin MHP dosyasını incelerken en fazla Ömer Dayı’dan bahsettiğimizi gözlemledik. Bu arada şunu da açıklayalım. İsmail Mehrioğlu’na adaylığı kesinleştikten sonra kendisine Şubat ve Mart aylarında 2 defa röportaj teklifinde bulunduk. Seçim heyecanı ve telaşesi ile “Yaparız, bakarız” ile geçiştirildi.

9 Mart tarihinde İsmail Mehrioğlu’na sosyal medya aracılığı ile 2 soru yönelttik. Bu sorular cevapsız ve havada kaldı.

12 Mart’ta MHP’nin 2 mali müşavir aday ile mecliste ses getireceği öngörüsünde bulunduk.

14 Mart’ta MHP kadın kollarının çalışmalarına yer verdik. Aynı tarihte seçim beyannamesine dayanarak İsmail Mehrioğlu’nun seçim kozlarını ön plana çıkardık.

15 Mart’ta MHP bayrağı altında bozkurt işareti yapan çocukların resmini yayınladık. Büyük beğeni topladı.

23 Mart’ta MHP teşkilatının yoğun ve tempolu çalıştığına dikkat çekmek için “Alkışlar MHP’ye, alkışlar MHP’lilere” başlığını kullandık.

25 Mart’ta “Ses ver MHP ses ver” başlığı ile MHP’nin propaganda çalışmalarındaki yanlışlığına dikkat çektik, vurgu yaptık. Aynı gün evimize kadın kollarınca içinde İsmail Mehrioğlu’nun kartının da bulunduğu hediye lokum gelince “İsmail Mehrioğlu da modaya ayak uydurdu” başlığı ile konuyu paylaştık.

Bu çıkışımıza MHP cephesi 26 Mart tarihinde “Doğruları alkışlayacağız, yanlışlardan hesap soracağız” paylaşımı ile karşılık verdi.

dursunbey mhp ömer dayı

MHP 2009’DA İKİNCİ PARTİYDİ, YİNE İKİNCİ PARTİ OLDU.
2009’DA ALDIĞI OY 2014’TE AYNI OLDU…

MHP’de başta ilçe başkanı Mustafa Temel ve belediye başkanı adayı İsmail Mehrioğlu seçim boyunca büyük gayret ve performans gösterdiler ve “Helal olsun” dedirttiler. Bir seçim döneminde ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptılar. MHP’nin başarısı için gece-gündüz demeden çalıştılar, teşkilatı çalışmaya teşvik ettiler. “Ya şunu da yapsaydılar, ya bunu da yapsaydılar” gibi gereksiz ithamları yöneltmek büyük haksızlık olur.

Dursunbey’deki seçim sonuçlarına bakıldığında, MHP Dursunbey’de bundan daha fazlasını yapsaymış, daha fazlası olmayacakmış ve sonuç değişmeyecekmiş.

Başta MHP ilçe başkanı Mustafa Temel ve belediye başkanı adayı İsmail Mehrioğlu ile birlikte MHP’nin başarısı için uğraşan tüm MHP teşkilatını seçimlere getirdikleri hareket ve renk kattıkları için kutluyoruz.

Üzülecek veya tartışılacak bir konu yoktur. Bu yenilgi de değildir. Alnınız açık, başınız dik olsun.

Haber/Araştırma/Yorum: Ahmet Erdoğan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.