Murat Sali babasının elini öptü ve “Ya Bismillah” dedi

dursubey murat sali aday

Balıkesir ilinin en fazla göç veren ilçesi olan Dursunbey’de belediye başkanlığı için adayını resmi olarak açıklayan ilk parti Saadet Partisi oldu.

9 Aralık Pazartesi günü akşamı parti binasında yapılan aday tanıtım toplantısı BM üyesi Abdullah Barbaros’un konuşması ile açıldı. Ardından davaya hizmet etmiş ve şu an hayatta olmayan isimler için dua okundu. Daha sonra SP ilçe başkanı M. Kamil Demir parti çalışmaları hakkında görüşlerini dile getirdi. Tekrar söz alan Abdullah Barbaros adayların tanıtımını gerçekleştirdi.

SP’nin Dursunbey belediye başkan adayı olarak Murat Sali ismi açıklandıktan sonra kürsüye davet edilen Murat Sali, kürsüye çıkmadan önce ilk olarak babasının, ardından belediye eski başkanı Mehmet Filiz ile SP’nin eski ilçe başkanlarından Ahmet Tür’ün elini öperek takdir topladı.

Konuşmasına “Rabbime şükrediyorum, bizi böyle güzel bir toplantıda bir araya getirdiği ve kutlu bir görevi omuzlarımıza yüklediği için. Yine Rabbime şükrediyorum, 1969 yılında Cennet Mekân Erbakan Hocamızın göndere çektiği Milli Görüş bayrağının altında başımız dik, alnımız ak, sözümüz keskin, gönlümüz zengin, hedefimiz belli bir şekilde durabildiğimiz için. Şükürler olsun rabbim ayağımızı kaydırmadığın için” diyerek başlayan Sali efsane hizmetlere imza atacaklarını dile getirdi.

“Yerel seçim olduğu için genel siyasi söylemlere girmeyeceğim. Bu seçimler, son derece önemlidir. Her geçen gün kan kaybeden bir Dursunbey var önümüzde. Gerek ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda, gerek eğitim alanında, gerekse siyasal alanda her geçen gün geriliyoruz. Sürekli göç veriyor kan kaybediyoruz. Dursunbey’in ileri gelenleri ve siyasi otorite maalesef çözüm ve siyaset üretemiyor” diyen belediye başkanı adayı Murat Sali baskı, dayatma, çatışma ve gerginlik yerine, sevgi ve kardeşlik, istişare ve uzlaşma, saygı ve hoşgörü, barış ve huzur getirmek istediklerini açıkladı.

Saadet Partisi Dursunbey belediye meclis üyelerinin bir bölümü ise şu isimlerden oluştu: Zekeriya Oktay, Kamil Demir, Abdullah Barbaros, Mustafa Tür, Ali Kabakçı, Adnan Seçal, Necmettin Varol, Abdullah Zorlu, Bekir Balatlı, Fatih Karaca, Mustafa Ersoy, Hikmet Eyar.  Abdullah Barbaros 15 kişilik aday kadrosunun stratejik olarak henüz tamamlanmadığını vurguladı.

SP’nin BM’deki tek üyesi olan Abdullah Barbaros konuşmasında sık sık iktidarın genel politikalarını eleştirirken, 5 yıldır içinde olduğu Dursunbey Belediyesi çalışmalarından olumlu veya olumsuz söz etmemesi dikkat çekti. Abdullah Barbaros’un tekrar BM üyesi adayı gösterilmesi ise kafalarda soru işareti bıraktı.

Haber: Ahmet Erdoğan

dursunbey murat sali saadet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.