“Oy verirsem, tüm Dursunbey yüzüme tükürsün!”

yenidursunbey-kurşun-kalem

Son yazımızı “Dursunbey’de sessiz devrim oluyor. Dikkat!” diye bitirmiştik. Devam edelim.

ZORDUR ALMAK BİZDEN KIZI…

Şimdi partiler ve adayları bizden kızı istemeye gelecekler. Derler ya “Bir kızı 100 kişi ister, 1 kişi alır” diye. Kız 1 tane, damat adayı bir sürü. İşin en zor tarafı burası. Damatlara bakılacak, sağdan-soldan, eşten-dosttan soruşturulacak, araştırılacak. İşi var mı, evi var mı, arabası var mı, içkisi, kumarı, hovardalığı var mı, sağa-sola borcu var mı, namazında-niyazında mı? Evlenince anasının yanında mı oturacaklar, yoksa başka eve mi taşınacaklar? Kızımızı çalıştıracak mı, yoksa ev hanımımı yapacak? Yani ince elenip, sık dokunacak.

Eeeee kimse kusura bakmasın, ne dedik zordur almak bizden kızı!

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ!

AK Partiye göre Dursunbey’de her seçim torbada keklik. MHP geçmiş seçimlerdeki korkularından dolayı ürkek ve kararsız. SP “Rakip Barcelona ama iyi oynayacağız ve kazanacağız” modunda. CHP ve BBP havayı koklayacak ve duruma göre hareket edecek. Ama sonuçta bir parti ve o partinin adayı mutlaka belediye başkanlığını kazanacak. Partilerin çıkaracağı belediye meclis üyesi sayıları da önemli.

Seçimler mutlaka olacak ve 31 Mart sabahı Dursunbey yeni isimler ile muhatap olmaya başlayacak. Peki ondan sonra ne olacak?

DURSUNBEY’DE HER ŞEY ESKİSİ GİBİ Mİ OLACAK?

Başkan ve BM üyeleri mazbatalarını alacak, görevlerine başlayacaklar. Kutlamalar, ziyaretler, iadei ziyaretler derken 1 ay gibi bir zaman geçecek. Ve işte ondan sonra evli evine, köylü köyüne gidecek. Hanım yağ demeye, tuz demeye başlayacak. 30 Mart’a kadar gülücük dağıtan seçilmiş siyasilerimiz başlayacaklar oflamaya, puflamaya. Başkan muhasebe müdürünü çağıracak ve dükkanda ne kadar para olduğunu soracak. Müdür bakkala, kasaba, manava olan borçları, bankalara olan kredi taksitlerini sayıp dökünce başkan renkten renge girecek. Başlayacak başkanın uykuları kaçmaya. “Ulan nerden evlendim ya. Keşke evlenmeseydim. Bekarlık daha güzeldi” diye hayıflanacak.

Fantazi yapmıyoruz. Aynen böyle olacak.

Biliyoruz şimdiden moraliniz bozuldu. Merak etmeyin yazının sonunda moraliniz tavan yapacak. Her bela, bir umudun habercisdir aslında.

DURSUNBEY İÇİN HAYALİ BİLE OLMAYANLARIN BU SOFRADA İŞİ YOK!

Bu yerel seçimde Dursunbey kolay lokma olmayacağa benziyor. Merak etmeyin fal bakmadık. Atmıyoruz da. Derlediğimiz kamuoyu bilgileri bizleri bu şekilde düşünmeye yönlendiriyor. Eğer burada kamuoyunun bakış açılarını, beklentilerini, taleplerini, önerilerini, dileklerini yazmaya kalksak, onlarca ciltlik ansiklopedi olur. Herkes sıkılır, strese girer. Ama azıcık ucundan bazı mesajları özetleyelim.

-Okuma oranı en düşük balıkesirin ilçesi Dursunbey’de bu saatten sonra artık hiç bir şey düzelmez. Herkes namazını kılsın keyfine baksın.

– Acaba AK Partinin bu kadar çok oy almasında, diğer partilerin kendi adına bir takım eksikliklerinin olması olasılığı varmıdır.

-oy verirsem tüm dursunbelliler yüzüme tükürsün

-dursunbeyde yakın zamanda ambulans kazası olduğu için ve kaza yapan ambulans kullanılamaz duruma düştüğü için ilçeye devlet mecburen ambulans verecekti zaten.

-eşiniz facebookta yorum yazmış söyleyin kaldırsın.

-var olan siteler neden bu tarz haberleri yayınlamak yerine yandaş çalışmayı tercih ediyorlar merak ediyorum..

-Dursunbey de bir kaç beyinsiz var ki makam mevki sahibi olmak için yapmadıkları yalakalıklar yok.

– Bürokratlar da, siyasetçiler de bu güne kadar bu işi başarabilselerdi bu satırları hiç yazar mıydık?

-Hiç kimse Dursunbey’de yürüyüş yolu, spor aletleri var diye burayı tercih etmez.

-Esnafın çoğu kan ağlıyor, evine ekmek götürememe kaygısından dolayı içi sızlayan insanların dış görünüşüne değil içindeki kanayan yaraya care bulun bence…

-bu başkan eger ki bidaha başkan olsaydı dursunbey nufus olarak haritadan kesin silinirdi. Dursunbey den bizi kaçırıp iş sahibi yaptı. allah razı olsun. teşekkürler 

-Yapma yaww hoca senin ömrünün neresi hizmetle geçti??? 15 yıldır oturduğun koltukta madem hizmet ürettin şimdi yoksun??? hoca tüyü bitmedik yetim senden hesap soracak..

-Biliyosunki …… yakın geçmişte dursunbeyde üretim yapıp isdihdam sağlayan fırıncı esnafına darbe vurmuştun

-Kosgeb kursuna gittim, amacım kendime bir iş kurmaktı, fakat önüme öyle prosedürler çıkardılarki, girişimcilik kursu aldım fakat girişim yapmaktan korktum, destek veriyoruz diyorlar fakat ancak köstek oluyorlar, bu memlekette sırtın sağlamsa, ensesi kalın tanıdıkların varsa, işin iş yoksa vay halinee…

-karla kaplı dağlarınız var coğrafyanızı turizme açabilir o güzelim tertemiz bol oksijenli havayı kullanabilirsiniz. sadece bir hayal benimki ama neden olmasın..

-Dursunbey için hayalleri bile olamayan insanların Dursunbey’i yönetmeye talip olmalarını aklım almıyor. Yazık olacak yine memlekete. (Biz en çok bunu beğendik)

BİR TEK GÖKYÜZÜ ADİLDİR!

Kızımızı almaya talip olanlar gökyüzü gibi adil olmalıdır. Güneş gibi her yeri aydınlatmalı, herkesi aynı oranda ısıtmalıdır. Kör değneğini bellemiş gibi aynı yerde durmamalı, kalp gözü açık olmalı. Dediğim dedik, çaldığım düdük sevdalarına kapılmamalıdır. Halka açık, halkı dinleyen olmalıdır.

Kendi kurtuluşu ve Dursunbey’in kurtuluşu bu formüldedir.

Yok “Ben eski hamamda, eski tas ile yıkanmaya devam edeceğim” derse, bilsin ki ona rahat yüzü yoktur, uyku yoktur, huzur yoktur, muhabbet yoktur. El arabasına binmeye devam ederler!

dursunbey hayaller

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.