Saadet Partisinden iktidara göz dağı!

dursunbey saadet partisi

13 Nisan Cumartesi günü olağan 5. ilçe kongresini gerçekleştiren Saadet Partisi Dursunbey ilçe teşkilatı iktidara adeta gözdağı verdi.

Divan başkanlığını belediye eski başkanlarından Mehmet Filiz’in yaptığı kongre sakin bir havada geçerken, zaman zaman konuşmak zorunda kalan Mehmet Filiz bastırılmış duygularını kontrol edemedi. Genel iktidara olduğu kadar yerel iktidara da sitem eden Mehmet Filiz 6 yıl önce uyuşturucudan 6 bin kişinin mahkum olduğunu, bugün ise 72 bin kişinin uyuşturucudan mahkum olduğunun altını çizerek “Hepimiz potansiyel mahkumuz. Çocuklarımız, torunlarımız hepsi potansiyel mahkum durumunda. Hepimiz geleceğimizden korkuyoruz” dedi.

Daha sonra belediye başkanlığı döneminde Dursunbey’e birçok önemli hizmet kazandırdığını ancak bu hizmetlerin mevcut yönetim tarafından yok ve adeta talan edildiğini vurgulayan Mehmet Filiz, Saadet Partisinin Dursunbey Belediye başkanlığı görevine talip olduğunun mesajlarını verdi.

65 yaşında olan Mehmet Filiz’in enerji dolu ve heyecanlı konuşmaları kongrenin en dikkat çeken bölümleri oldu.

SP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI FATİH AYDIN İYİ İDİ, ANCAK YETERLİ DEĞİLDİ!

Kongrenin onur konuklarından olan SP Gençlik Kolları başkanı Fatih Aydın Türkiye’nin değişik sorunlarına dikkat çekerken (Ak Partinin herkesi dava etmesinden o da çekinmiş olacak ki) anlatımlarının çoğunu belge göstererek izah etti. Aydın’ın konuşmasında en dikkat çekici vurgu ise, “Zinanın suç olmaktan çıkarılmasına yönelik karşı kampanya” anısı oldu.

Fatih Aydın, 2004’te SP gençlik kolları olarak ülke genelinde “Zina suç olmaktan çıkarılmasın” konulu bir imza kampanyası düzenlediklerini, Erzurum teşkilatının 8 bin imza getirdiğini, kendilerinin bu sayıyı çok az bulmaları üzerine Erzurum gençlik kolları başkanının “Bu imzaların büyük çoğunluğunu başı açık hanımlar attı. Başörtülü hanımlarımız ‘Siz Tayyibi provake ediyorsunuz. Tayyip ne yapıyorsa doğrudur’ şeklinde tepkiler vererek kampanyamıza katılmadılar” şeklinde savunma yaptıklarını anlattı.

YEREL YÖNETİM EMANETİN ÜSTÜNE OTURDU, KALKMAZ!

Parti kongrelerinde genellikle iktidar arzusuna vurgu yapılır. Ki, bu en doğal olanıdır. 1999’da Dursunbey’de emaneti M. Ruhi Yılmaz’a devreden o günkü adı Fazilet Partisi olan Saadet Partisi, belirli ideolojileri olan partilerimizden biridir. AK Partinin büyümesi ile birlikte SP oy oranı olarak küçülen parti konumuna geldi.

Geneli bir taraf bırakırsak, yerelde emaneti geri alabilir mi? Alabilirse nasıl ve hangi kadrolar ile alabilir? Halka ne anlatabilir ve halkı nasıl ikna edebilir? Yerel seçimler için geri sayım başladı. Bekleyeceğiz, göreceğiz.

Haber/Yorum: Ahmet Erdoğan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.