Sadi Bagana kütüklere hayat veriyor!

dursunbey sadi bagana

Hayatın monotonluğu içinde insanın güzel hobileri olmalı. Yürüyüş yapabilirsiniz, fotoğraf çekebilirsiniz, balık tutabilirsiniz, resim yapabilirsiniz. Eğer hayatın monotonluklarına ve tek düzeliklerine teslim olursanız, hayat sizi yer, bitirir.

Tomruğu dört köşe yapıp satmak bir sanattır ve aynı zamanda ticarettir. Ağaçtan sanat eserleri yaratmak ise, sanatçılıktır.

Sadi Bagana Dursunbey ilçemizde mütevazi bir kerestecidir. Aynı zamanda sanatçı tarafı vardır, ancak o yönü fazla bilinmez Sadi Bagana’nın. Çoğunluğun odun, kütük, ağaç parçası diye baktıklarına o ayrı bir hayat verir.

Boş zamanlarında hayvan dolgu ve ağaç oyma işleri ile uğraşan Sadi Bagana ortaya çıkardığı eserler ile beğeni ve takdir toplamaya devam ediyor. 1980 öncesi üniversitelerdeki siyasi kargaşalar nedeniyle hayali olan Güzel Sanatlar bölümüne gidemediğini ve durumun içinde uhde kaldığını vurgulayan Sadi Bagana çalışmalarını amatörce yürüttüğünü belirtiyor.

Önümüzdeki günlerde bir sergi açmayı düşündüğünü ifade eden Sadi Bagana, eserlerini halkın takdirlerine sunmayı amaçlıyor.

Haber/Yorum: Ahmet Erdoğan
Kaynak: dursunbey.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.