Saklı cennete hoşgeldiniz!

Daha önce Dursunbey’in adını dahi duymamış bir dostumuzu şirin ilçemize davet ettik geçenlerde. Sağ olsunlar, bizi kırmadılar ve çoluk-çocuk 2 günlüğüne misafirimiz oldular.

Akşam yemeğini yedikten sonra hanıma “Biz arkadaş ile dışarıya gezmeye çıkıyoruz. Sen de yengeyi al, komşulara götür, canı sıkılmasın” dedik.

Arkadaşı aldık (biz de kahvehane alışkanlığı olmadığı için) şöyle çarşı merkezini bir tur attık. O arada esnaf arkadaşımızın yanına takıldık, birer çay içtik, az lafladık. Vakit, var. Haydi biraz da suçıktıya gidip oyalanalım dedik.

Saz’daki kanal boyundan yürüyerek Suçıktı’ya vardık. Çay içtik, su sesi dinledik, lafladık derken oldukça vakit geçti. Su akşamları serinlik yaptığından dolayı ikimiz de biraz üşüdük. “Haydi kalkalım” dedik ve yürüye yürüye eve geldik.

Ertesi gün oldu. Sabah kahvaltımızı yaptık. Hanım “Siz çarşıya çıkın, biz de komşulara gider, oyalanırız” dedi. Misafirimizi aldık, çarşıya çıktık. Hem geziyoruz, hem de arkadaşımıza Dursunbey’in güzelliklerini anlatıyoruz:

-Suçıktımız var, canımız sıkıldı mı oraya gider, çayımızı içer kafa dinleriz. Canımız balık isterse, Suçıktı’da nefis alabalık yaparlar, orada yeriz. Misafirlerimize de ikram ederiz ancak fiyatlar yüzünden her zaman bu mümkün olamıyor. Düğünlerimizi Saz’daki kır gazinosunda veya çok amaçlı kültür merkezinde yaparız. İlçemizde 3 banka şubesi var, 4.cüsü açılıyor. Belediye şurada, Hükümet binası az aşağıda, Adliye de 5 dakika ötesinde. Hastanemiz, sağlık ocaklarımız var. Sıfır kilometre yeni hastanemize yakında başlanıyor. Dursunbey’e gelen doktor bir daha gitmek istemez. Gençliğinde gelip, burada emekli olan doktorlarımız var. Her kategoride okulumuz mevcut. Okumak isteyene okul da var, öğretmen de var. Bütün anayollarımız duble yol. Olimpik tesisler çok yakında kurulacak. 100’ü aşkın kereste imalathanemiz var, istediğin kerestenin en kalitelisini, en ucuza buradan alabilirsin. Biz de pek asayiş olayı olmaz, buraya gelen emniyetçiler rahat eder. Yollarımız güzel, ulaşımımız rahattır. Hafta sonu oldu mu al çoluk-çocuğunu istediğin yere pikniğe git, mangalını yak, salıncağını kur, keyfine bak. Burada belediyeden, hükümetten, adliyeden, emniyetten, hastaneden, sağlık ocaklarından hizmet almak kolay. Çok yoğunluk olmadığı için aynı günde bir çok işinizi halledeblirsiniz. Spor kulübümüz var, güreş kulübümüz var. Hafta sonları çekirdeğini al, git stada maçını seyret. Uluslararası güreş müsabakaları yapılıyor, bu alanda markayız yani.

Biz anlatırken, misafirimiz de ara sırada “çok güzel, çok çok güzel” diye anlattıklarımızı dikkatle dinlediğinin işaretlerini veriyordu.

-Eeeeee dostum nasıl buldun ilçemizi? Tam keyif yapılacak yer değil mi? dedik.

Dostumuz “Sizin işiniz zor. Allah yardımcınız olsun” dedi ve bir daha konuşmadı.

Bu bize laf soktu ama neden ve ne için laf soktu, hala anlayamadık. Yemedik, yedirdik. İçmedik, içirdik. Acaba Suçıktı’da alabalık yedirmedik diye olmasın?

Bereket versin, ertesi güne kalmadan akşamdan gittiler de kurtulduk misafir ağırlamaktan.

Bir Yorum var: Saklı cennete hoşgeldiniz!

  1. elmacı dedi ki:

    Ahmet bey elma üzerinize yapışmış kalmış bana bir hırsla onu profil resmi yapmıştınız ama bence çok da güzel olmuş Newton unda başına bir elma düşmesiyle buluşlara imza attığını ve en önemlisi elmanın güzel dursunbeyimizin bir simgesi olduğu kanaatindeyim ama ne yazık ki hoş artık elma ağaçları da yok oldu. neyse emeğinize yüreğinize sağlık geç kalmanıza rağmen güzel bir haber sitesi hazırlamışsınız teşekkürler iyi çalışmalar (affınıza sığınarak biraz esprili bir mesaj olsun istedim)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.