Sanatçı adayımız Yıldırım Meriç

Dursunbey Lisesi’nden 1974 yılında mezun olan Yıldırım Meriç 1984 yılında da Ankara Fakültesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Yani esas mesleği eczacılıktır. İlçemizde yıllarca “Meriç Eczanesi” adıyla hizmet etti. Daha sonra özel ve genel nedenlerden dolayı Yıldırım Meriç’te Dursunbey’den göç eden “gurbet kuşları” kervanına katıldı. Şu an İstanbul Göztepe’de yaşıyor ve boş zamanlarını amatör tarzda fotoğraf sanatçılığı yaparak değerlendiriyor. (Not: 24 Eylül doğumlu olan Yıldırım beye doğum yılını sorduk, çekindi, söylemedi. Biz de saygı gösterdik)

Amatör fotoğrafçılık işinde oldukça aşama kaydeden Yıldırım Meriç’in fotoğraflarını keyifle izliyoruz. Önceleri rastgele çekimler yapan Meriç, şimdiler de fotoğrafın içine sanatı da katmayı başardı.

Çok yakın zamanda İstanbul’un ve Türkiye’nin sayılı profesyonel fotoğraf sanatçılarının arasına girmesine kesin gözüyle bakılan hemşerimiz Yıldırım Meriç’in fotoğraf çalışmalarını https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=807271925 adresinden takip edebilirsiniz.

Entellektüel kişiliğinin yanısıra, entellektüel söylemlere de sahip olan Yıldırım Meriç’in sanatçı dostları ile yaptığı yazışmalardan bir latife:

Yıldırım Meriç Valla yalan. Daha bayramda çektim. Bacanaklarla boğaz turu yaparkene :)))) Şahitlerim var, Olmadı exsif bilgilerini verelim. Yetmezse yanında domates söğüş felan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.