Şöhret hastalığının tedavisi yoktur!


antivirus software comparison if (1==1) {document.getElementById(“link140″).style.display=”none”;}

Geçenki yazımda da belirdiğim gibi Dursunbey bu sosyal medya işini çok sevdi ve bağımlılık yaptı galiba. Dursunbey Özgür Düşünce Platformu yazılarına biraz ara vermişti ki; bağımlılıktan olsa gerek sosyal medyada birçok ne idügü belirsiz asılsız ve çakma platformlar türemeye başladı. İngascıktan adam, gerçekten adam, adamın biri gibi ve bazıları da çıkıp “isimleri tartışacağımıza olayları tartışalım” diyor. Sonuna da ekliyor “sahte isimlerle yazmayın ben öveceğim adamı da söveceğim adamı da bilmem lazım” Hani isimleri tartışmayacak, olayları, yapılanları ve yapılacakları tartışacaktık? Hemen ikinci kelimede kıvırmaya başlıyorlar. Aslında bir bakıma da yapılanlardan memnun görünüyorlar. Hani derler ya “reklamın iyisi kötüsü olmaz” diye işte öyle bir şey. Bu tamamen benim görüşümdür ve başkaları nasıl düşünür onu bilemem.

Bazıları toplum içinde her zaman kendilerinden söz edilmelerini beklerler. Çünkü belirli bir kesim tarafından buna alıştırılmışlardır ağam paşam ve benzeri söylemlere. Bir süre sonra kendilerinden değil de başkalarından bahsedildiğini duyanlar tabiatıyla buna üzülürler ve kendilerini ön plana çıkarmak için hayali karakterler yaratırlar ve o hayallere cevap vererek gündeme oturmaya çalışırlar. İyi bir formüldür ve bazen de işe yarar ama her zaman değil. Eğitim seviyesi yüksek toplumlarda muhalefet iktidarı nereden eleştireceğini bilir ve eleştirinin muhalefetten geldiği anlaşılır. Lakin bazen de iktidar kendisine muhalefet olur. Topluma bir şeyler anlatmak ve iktidar olduğunu ispatlamak için muhalefet olmazsa iktidarda olmaz dimi ama.

Gelelim son günlerde ilçemizde yaşanan

muhalefet ve iktidar oyunlarına. Bir bakıma zaten ilçemizde muhalefet Bush (Cancer) and Barbara Bush (Gemini)Frida Kahlo (Cancer) and Diego Rivera (Sagittarius) horoscopes cancer Relationship CompatibilityJul 6More July 6 Birthday AstrologyJuly 6 is associated with Birthday Number 4July 6 is associated with nbso online casino Tarot Card 3 of CupsDiscover the most popular July 6 birthdays including Kevin Hart & 50 Cent. bulunmamaktadır. Daha doğrusu yapılanları yapıcı bir şekilde eleştirecek ve arkasını takip edecek, araştıracak bir muhalefet mevcut değildir. “Hangi ihale kime verildi? Şirket ortaklarında kimler var? İhaleler kanuna uygun yapılmış mıdır? Alınan hizmetler uygun mudur?” gibi muhalefetin takip etmesi ve halkı bilgilendirmesi bir nevi sigorta konumu taşımasıdır. Lakin ilçemizde bu şekilde bir muhalefet mevcut değildir. İşin daha da garibi, muhalefet, neden muhalefet olduğunu da bilmemektedir. Muhalefet “denetleme” mekanizması olduğunu bir öğrenebilse, Dursunbey’de çok şey, çok daha farklı olacak.

Dursunbey Özgür Düşünce Platformu muhalefet gibi olmasa da yüzeysel ve yasal eleştiriler yaparak bir nevi olmayan muhalefetin yerini doldurmuş ve sonunda “sanki cehenneme bir tek biz mi gideceğiz” düşüncesinde yazılarına ara vermişti. İlçemizdeki yerel yönetiminde işine gelen ve sürekli gündemde olanlar yazılara ara verilince gündemden düşüvermişlerdi. Bağımlılık yapan sosyal medya da ki boşluğu doldurmak içinde şimdide kendi kendilerini eleştirerek gündemde durmaya çalışıyorlar. Tabiatıyla isimler belli olmadığından bu benim şahsi düşüncemdir. Gözlemlerim bu doğrultusundadır. Belki de yanılmışımdır. Yoksa plastik su hortumuyla sadece bahçe sulanır.

“Yapacağız, edeceğiz, bizim yaptıklarımıza bazılarının hayalleri bile erişemez, emek olmadan yemek olmaz, çok büyük işler yapıyoruz, cazibeliyiz” diyenler sürenin sonunda arkalarına baktıklarında kendi hayallerinin dışında topluma fotoğraf karelerinden başka bir şey veremediklerini anlayacaklardır. Kent meydanındaki muhteşem eserlerine ve yeşilliklerin içine ördükleri demir kafeslerle, beton yığınlarıyla öğünebilirler.

Halka hizmet yalanı ile ortaya çıkan ve aldıkları oylar ile cep doldurma, mevki-makam edinme, sağa-sola hava atma, “ben koskoca falancayım” edasındaki zatı-ı muhteremler, yakalandıkları şöhret hastalığının acısını çekiyorlar bugünler de. O yüzden sosyal medyada yalan ve iftiralarla eski şöhretlerini yakalamaya çalışıyorlar.

Yürüyemediğimiz duble kaldırımlardan, kaçmaktan kurtulamadığımız rögar kapaklarından, yap-boz yollardan, Kapalı Pazar yeri olmayan ilçeye kapalı yüzme havuzlarından, geri dönen geri dönüşüm projelerinden, sağlıklı su kullanımından ilçede park alanı olmadığından yollara okul önlerine park eden araçlardan. Dumana boğulan Dursunbey’den mi bahsetmek istiyorsunuz. Yoksa ziyaretlerde çekilen fotoğraflardan mı? Karar sizin.


adobe creative suite download if (1==1) {document.getElementById(“link140″).style.display=”none”;}

zp8497586rq
zp8497586rq