TAMET entegre tesislerinin son durumuna bir bakış

Balıkesir bölgesinde Avrupa Birliği standartlarına ve çevre standartlarına uyumlu bir et kombinası ile hizmet vermeyi amaçlayan Dursunbey TAMET Entegre tesisleri inşaatı 4 aylık sürede önemli bir aşamaya geldi.

TAMET tesisleri, Bölgede bulunan yaklaşık 30.700 adet büyükbaş ve 65.000 adet küçükbaş hayvan varlığı için uygun kesim koşulları sağlamak ve besicileri Avrupa Birliği standartlarına sahip, sıhhi bir ortamda kesim hizmeti vererek nakliye masraflarının mali yükünden kurtarmayı hedefliyor.

Ayrıca ileri işleme  hattının kurulması neticesinde sağlıklı ve  güvenilir bir ortamda et ürünleri üretimi yapılarak bölge halkının sağlıklı besin tüketmesi sağlanacak, kurulan işletme ile doğrudan ve dolaylı olarak istihdama katkı oluşturulacak.

İnşaatı Kırmızı İnşaat Limited şirketi tarafından yürütülen ve 8,5 milyon liraya tamamlanması programlanan TAMET entegre tesislerinin kurucusu TAMET A.Ş. yönetim kurulu başkanı Mehmet İlker “Avrupa standartlarında oluşturulacak tesislerimiz günlük 49 büyükbaş, 149 küçükbaş hayvan kesim kapasiteli olacaktır. Et entegre tesislerimizde hazır köfte, döner, hamburger, işkembe gibi ürünler işlenip paketlenecek ve soğuk zincir kanalıyla büyük marketlere günlük olarak ulaştırılacak ve satışa sunulacaktır. Dolayısıyla bu topraklarda yetişen Türkiye’mizin çok lezzetli, çok kaliteli kırmızı etini değerli Türk halkının tüketimine sunacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.