Yaşar bey işiniz çok zor valla (!)

“dursunbey.gov.tr” DURSUNBEY’İN İMAJI İLE UYUŞMUYOR.
BİRÇOK MENÜNÜN GÜNCELLENMESİ GEREKİYOR…

Kaymakamlık makamları, ilçelerin en büyük mülki amirleridir. Kaymakamlara da fazla bulaşmamak lazım, çünkü yetkileri ve etkileri fazladır. Bizim hedefimiz ne kaymakamlık makamı, ne de sayın kaymakamların şahsiyetleridir. Konumuz: “Memleket meselesedir”

“Yeni Dursunbey” hedefi ile başladığımız bu yolda, Dursunbey’i hak ettiği noktaya taşıyabilmek adına ilk haberimizi DURSUNBEY KAYMAKAMLIĞI’na ayırmamız gerekmiştir.

Aşağıda ele alacağımız konular kesinlikle eleştirisel bir yaklaşım olmamakla beraber; yoğun iş temposundan gözden kaçanları veya ihmal edilenleri hem muhataplarının, hem de kamuoyunun bilgisine sunmak amacı taşımaktadır.

Buradaki amacımız; monotonlaşmış ve klasikleşmiş DURSUNBEY İMAJINI DEĞİŞTİRMEYE yöneliktir.

DURSUNBEY’İN DAHA GÜNCEL TANITIMI İÇİN
“dursunbey.gov.tr”nin GÜNCELLENMESİ GEREKİYOR

İşte araştırma sonuçları, işte göze batanlar:

1-Genel nüfus sayımız 2010 yılı rakamlarına göre duruyor. Köy nüfus sayılarımız ise 2009 rakamları ile yer almaktadır. Dursunbey’in nüfusunu merak edenler için sağlıksız bilgiler vermektedir.

2-Dursunbey Belediyesinin tanıtım menüsünde 2007 yılı verileri yer almaktadır. Bu menüde  (2007 yılında içerisinde içme suyu hatlarının yenileme çalışmalarına da başlanacaktır. Mevcutta hal binası olarak bilinen yerin üst katı kültür ve eğitim yeri olarak tadilatı yapılacaktır. Bu tadilatla ilgili proje yapılmaktadır. Yine 2007 yılında 15 adet sokağımızın parke taş döşemesi yapılacaktır.) bilgisi durmaktadır. Yıl 2012. Bu durum Dursunbey Belediyesi için de dezavantaj oluşturmaktadır.

3-Hükümet konağının tanıtım fotoğrafları 2009 yılına ait. Daha güncel fotoğrafların kullanılmasının daha yararlı olacağını düşünüyoruz.

4-KHGB Encümen üyeleri Hüseyin Bulut ve Celal Yıldız’ın fotoğrafları “özgeçmiş beklenmektedir” notu ile durmaktadır. Eğer bu üyelerin özgeçmişleri kullanılacaksa, yer almalıdır. Yer almayacaksa “özgeçmiş beklemektedir” notu kaldırılmalıdır.

5-Dursunbey’den seçilenler bölümünde eski milletvekili Aliosman Sali ismi çok detaylı yer alırken, Dursunbey’den seçilmiş ve Dursunbey’e hizmetleri olan eski merhum milletvekillerimiz İsmail Dayı ile Hüseyin Kalkan’a da yer verilmelidir diye düşünüyoruz. Tümü yer aldığı takdirde, Dursunbey’in siyasi imajı daha güçlü verilmiş olacaktır.

6-Sitede Merkez mahalle muhtarlarımızın olmayışı büyük noksanlık olarak dikkat çekiyor ve göze çarpıyor. 9 mahalle muhtarımıza biyografileri ile birlikte yer verilmelidir. “Dursunbey’de kaç mahalle var, muhtarları kim?” sorusuna cevap bulunamamaktadır.

7-Yöresel ürünlerimizin 2 çeşit ile sınırlı kalması yetersizdir. Bu konuda gerekli araştırmalar yapılıp Dursunbey’e özel ürünler ve hizmetler eklenmelidir.

8-Müdürlerimiz sayfası baştan savma bir görünüm vermektedir. Noksanlar tamamlanıp, gerekli güncellemeler sık sık yapılmalıdır.

9-“Bitirilen Projeler” menüsünde, biten projeler olarak “Raif Eriş anaokulu, hükümet konağı onarımı ve ilçe tarım müdürlüğü hizmet binası” 09.09.2009 tarihi itibariyle yer almaktadır. Bu tarihten sonrası oldukça düşündürücü.

10-Devam eden projeler menüsü: BOŞ VE YOK

11-Hedef Projeler menüsü: BOŞ VE YOK

12-Sosyal yardımlar ve keçi dağıtımı rutin işler. Bu işleri bütün kaymakamlar yaptı ve yapıyor. Yapılan işler haber olarak yer alabilir ama PROJE VE PROJE HEDEFİ OLMAMASI bir çok tartışmaları beraberinde getirebilir.

13-Ziyaretçi defterinde en son mesaj 22.08.2001 tarihinde yazılmış. 04.08.2012 tarihi itibariyle “Onay bekleyen 47 mesaj var.” Notu duruyor.

14-Basında Dursunbey menüsü aktif değil

15-Yerel basında menüsü: BOŞ

16-Ulusal basında menüsü: BOŞ

17-Günlük çalışmalar sayfasında “tarih ve program” sayfası var ama BOŞ

18-Spor haberleri menüsü: BOŞ

19-DUFAD sayfasında “DUFAD, bu işe gönül vermiş ve özveriyle çalışan üyelerinin katkılarıyla ayakta durmaktadır. Derneğin hesap numaralarını aşağıda bulmak mümkün olup, istekliler yardım yapabilirler” bilgisi hala durmaktadır. Bu ayıp kaldırılmalı ve güncellenmelidir. Zira şu an DUFAD’ın maddi ve manevi durumu oldukça iyidir.

20-4.8.2012 itibariyle gerekli telefonlarda hala İbrahim Küçük ismi duruyor

Kaynak: http://www.dursunbey.gov.tr/

NOT 1: Dursunbey Kaymakamlığı’na ait “Dursunbey.gov.tr” isimli site 24.11.2006 tarihinde İbrahim Küçük tarafından yayına konulmuştur. İlçemize böyle bir site kazandırdığı için sayın İbrahim Küçük’e ilçemiz adına teşekkür ediyoruz. Ancak İbrahim beyden sonra bu site ile ilgilenilmemesi, hem İbrahim bey, hem Dursunbey adına üzücü bir durumdur.

NOT 2: Dursunbey yararına olacak önerilerimizi ve taleplerimizi kamuoyundan gelecek bilgiler doğrultusunda “kamuoyu adına” sık sık dile getireceğiz. Bugüne Kadar Dursunbey’de görev yapan kaymakamlarımızın Dursunbey için geçmişte neler yaptıklarını ve neleri yapamadıklarını da ilgilerle ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

HABERİN HABERİ: Basında yer alan bir haberde şu ifadeler yer aldı: “Brifing dosyalarının her zaman güncellenmesini isteyen Kaymakam Aksanyar, hazırlanan brifing dosyalarının içinde Bakan gelmesi halinde ne istenecek, Vali gelmesi halinde ne tür bir hizmet istenecek gibi kısımların mutlaka konulması gerektiğini belirtti.”

BRİFİNG DOSYALARI TAMAM DA, SENİN SİTE İŞİ NE OLACAK KAYMAKAM BEY? YA BAKAN VEYA VALİ BEY “ŞU DURSUNBEY’İN SİTESİNE BİR BAKALIM, NE İŞLER YAPIYORLAR” DERSE NE OLACAK?

SON BİLGİ: Bu haber 04.08.2012 tarihinde 3 Eylül tarihinde yayınlanmak ve o günkü ilçe kaymakamı Ahmet Süheyl Uçar’ın bilgi ve takdirlerine sunulmak üzere hazırlanmıştır. Ancak sayın Üçer’in beklenmedik şekilde tayin olması üzerine bu haberimiz askıya alınmış, yeni gelecek ilçe kaymakamına sunulmak üzere arşivimizde bekletilmiştir. Yeni ilçe kaymakamı Yaşar Aksanyar’ın göreve başlamasının üzerinden 15 gün geçmesi ve ilçemizi az-çok tanımasından sonra yayına alınmıştır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.