Yılmaz tekrar aday, Yarma pusuda…

Ekim/2013 tarihinde yapılması muhtemel erken yerel seçimler için ilçemizde belediye başkanı adayları yavaş yavaş renklerini belli etmeye başladılar.

Önümüzdeki muhtemel yerel seçimlerde ilçemizden AK Partinin zaferle çıkmasına kesin gözüyle bakılırken, kamuoyunda bütün gözler ve dikkatler adayların kimler olacağına çevrildi.

3 dönemdir belediye başkanlığı yapan M. Ruhi Yılmaz tekrar aday olduğunun mesajlarını verirken, DYP’den AKP’ye geçen Mehmet Yarma da pusuda olduğunun işaretlerini verdi.

AK Parti ilçe teşkilatına brifing veren Mehmet Ruhi Yılmaz, İlçeye Toplumsal Hayatı Geliştirme Merkezi adı altında bir kompleks kazandıracaklarını, projede sona gelindiğini,  kredi için önümüzdeki günlerde Ankara’da çeşitli temaslarda bulunacağını açıkladı. Yılmaz, bu kompleksin benzerinin Türkiye’de bir elin parmakları kadar olmayacağını da sözlerine ekledi.

Brifingde yapılan bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere Başkan Yılmaz “Dursunbey için yapacağım hizmetler ve projeler henüz bitmedi. Ben yoluma devam etmek istiyorum” diyerek tekrar aday olduğunun ince mesajlarını verdi.

İlçemizde AK partinin seçimleri kayıtsız-şartsız ve açık farkla kazanmasını dikkate alarak DYP’den AK Partiye geçen, kendisi geçerken BM üyesi İdris Ocaktan’ı da AKP’ye götüren Mehmet Yarma da pusuda olduğunun işaretlerini verdi.

“İlçe Belediye Başkanlarının içinde tecrübeli, uyumlu projeler hazırlayıp, cesaretle konuşmasını ve istemesini iyi bilen, değişime ayak uyduran Belediye Başkanları yeniden yapılanma ve hizmet alma konusunda diğerlerine göre daha şanslı olacaklardır” diyen Yarma bu ifadeleriyle AK Parti ilçe yönetimine “Ben bu işi M. Ruhi Yılmaz’dan daha iyi yaparım. Ben iyi konuşurum, istemesini bilirim. Yılmaz istemeyi bilmiyor” mesajı göndermiş oldu.

Erken yerel seçim tarihinin henüz kesinleşmemesine rağmen, belediye başkanlığını düşünen siyasilerimizin ataklarının önümüzdeki günlerde ve aylarda daha da artacağı ve adaylık yarışının yoğun mücadelelere sahne olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir Yorum var: Yılmaz tekrar aday, Yarma pusuda…

  1. başka dedi ki:

    başka kimler var aday listesinde sayın editör….?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.